iPhone 8 Cızırtı Sorunu Çözülecek

   iPhone 8 cızırtı problemi kullanıcıları rahatsız ederken, Apple sorunu çözecek güncellemenin yolda olduğunu doğruladı.

   iPhone 8 Cızırtı Sorunu Çözülecek

   12 Eylül’de tanıtılan yeni iPhone 8 serisi akıllı telefonlar geçtiğimiz günlerde satışa çıkmıştı fakat internet üzerinde çeşitli forum ve sitelerde hakkında şikayetler artıyor. Cihazın telefon görüşmeleri esnasında hışırtı, cızırtılar çıkardığı dile getirilirken Apple, iPhone 8 cızırtı probleminin farkında olduklarını doğruladı ve yakında sorunu çözeceklerini söyledi.

   Apple iPhone 8 cızırtı problemi hakkında açıklama yaptı

   Eğer siz de Apple’ın yeni amiral gemisini ilk eline geçirmek isteyenlerden olup bu cızırtılarla karşılaştıysanız, muhtemelen epey hayal kırıklığı yaşadığınızı tahmin edebiliyoruz. Fakat neyse ki bu durumdan etkilenen kullanıcılar için çözüm oldukça basit.

   The Verge tarafından yayınlanan Apple duyurusunda şu sözler kullanıldı;

   ‘Az miktarda kullanıcının yaşadığı bu sorundan haberdarız. Teknik ekibimiz sorunu çözmek için uğraşırken, yakında yayınlanacak yeni yazılım güncellemesiyle ortadan kalkacak.’

   iPhone 8 cızırtı sorunu güncellemeyle düzeltilecek

   Kaliforniya menşeli firmanın bu açıklaması kullanıcıları rahatlattı çünkü sorunun yazılım kaynaklı olduğu, donanımda bir problem yaşanmadığı ortaya çıkmış oldu. Yani iPhone 8’lerinizi teknik servise vermek zorunda kalmayacaksınız.

   Diğer yandan, Apple bu tip sorunları nadiren yaşıyor ve yazılımsal hatalarda kısa sürede çözüm sağlıyor.

   Özellikle iPhone X öncesi çıkan iPhone 8’lerin yeni bir cihaz olması firmanın elini daha çabuk tutmasına yol açacaktır. Muhtemelen çok kısa süre içinde iPhone 8 güncellemeleri dağıtılacak ve iPhone 8 cızırtı problemi ortadan kalkmış olacaktır.

   iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın ardından Kasım ayında da Face ID (yüz tanıma) özellikli iPhone X satışa çıkacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.