iPhone 7’leri Modellerde Kulaklık Girişi Yok?

   iPhone 7’ler suya dayanıklı olsa da konuyla ilgili önemli bir uyarı yapıldı.

   iPhone 7’leri Modellerde Kulaklık Girişi Yok?

   Apple tarafından tanıtımı yapılan yeni telefon modellerinde suya karşı dayanıklılık arttırılmış durumda. Öyle ki 30 dakika boyunca 1.5 metrelik suda sorunsuz bir şekilde kalabilen iPhone 7 modeli, suya temas noktasında oldukça dayanıklı olsa da bazı hatalar cihazda sorunlar yaşanabilir. Konuyla ilgili iPhone 7 kullanıcılarına önemli bir uyarı yapılırken, özelikle suya temas sonrasında şarj konusuna dikkat edilmesi istendi.

   Suya temas eden telefonların mutlaka bekletilmesi gerektiği ifade edilirken, en az 5 dakikalık bir sürenin ardından şarj işlemlerini yapılması istendi. Üstelik şarj zorunlu değilse, hemen şarj edilmesi de önerilmedi. Bu bakımdan yeni telefon modellerini satın alan kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Cihazların suya karşı dayanıklılığı arttırılmış olsa da yaşanacak sorunlarda garanti kapsamına alınmayacak olması cihazlarda ciddi bir zarar yaratabilir. Bu bakımdan kullanıcıların suya temas halinde dikkatli olması ve mümkün mertebe kısa süre içerisinde cihazı şarj etmemesi gerekiyor.

   iPhone 7’nin kullanıcıları dikkat!

   iPhone 7’nin suya dayanıklılık konusunda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detaylardan birisi suya temas halinde durumun garanti kapsamında olmayacağı. Bu bakımdan suya temas eden cihazlarda yaşanan tüm sorunlarda kişilerin ücretli bir şekilde destek alması gerekecek. Bu nedenle de kişilerin iPhone 7 modellerinin suya temas özelliğine çok fazla güvenmemesi gerekiyor. Aksi halde belirtilen tüm mağduriyetlerin yaşanması söz konusu olabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.