iPhone 7’de Home Tuşu Hatası Ne?

   iPhone 7 kullanımı giderek artarken telefonlarda gizli kalan özellikler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

   iPhone 7’de Home Tuşu Hatası Ne?

   Özellikle iPhone 7 serisi ile birlikte Apple telefonlarda önemli bir değişikliği gerçekleştirirken Home butonunun değiştirilmesi, kullanıcıların çok daha farklı bir deneyim elde etmesini sağlıyor. Yapılan son açıklamalarda kullanıcıların yeni tuş ile çok daha pratik bir kullanıma sahip olacağı ifade edilirken son dönemlerde bazı telefonlarda home tuşunda hata olduğu ile ilgili mesajlar görülmeye başlandı.

   Bu hata ne?

   Bu mesaj aynı zamanda telefonlardaki farklı bir özelliğin öğrenilmesini sağladı. Öyle ki Apple tarafından yapılan özel bir işlem sonucunda telefonlarda Home tuşunun bozulması halinde kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamaması için özel bir önlem alınmış durumda.

   Yedek tuş

   Alınan bu önlem telefonların sorunsuz bir şekilde kullanılmasını mümkün hale getirirken kullanıcılar teknik servise telefonu götürme süresine kadar alınan önlem sayesinde telefonunu kullanabilecek. Ekranda yayınlanan mesajlarda Home tuşunun arızalı olduğu ve kullanıcıların en kısa süre içerisinde telefonu teknik servise götürmesi gerektiği belirtiliyor. Bu bakımdan teknik servise götürme süresine kadar telefonu sorunsuz bir şekilde kullanabilmek adına önemli bir seçeneği de sahip.

   Yapılan açıklamalarda kullanıcıların ekranda yer alacak ikinci bir Home tuşunu kullanarak sorunsuz bir şekilde telefonu yönetebileceği belirtildi. Bu bakımdan telefonların home tuşunda sorun yaşanması çok nadir olarak görülecek bir sorun olsa da sorun yaşadıktan sonra da kullanıcıların kolay bir şekilde destek alabilecek olması iPhone 7 ile birlikte kullanıcıların önemli bir avantaja sahip olacağını gösterdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.