iPhone 7 ve 7 Plus’ı Suya Sokarken Dikkat Edin

   Teknoloji devi şirketlerin yeni piyasaya sürdüğü akıllı telefonların çoğunda artık “suya karşı dayanıklılık” özelliği var. Peki bu özelliğe ne kadar güvenebiliriz?

   iPhone 7 ve 7 Plus’ı Suya Sokarken Dikkat Edin

   Apple, 7 Eylül’de bir lansman düzenledi ve düzenlediği bu lansman da yepyeni akılı telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’I tanıttı. Merakla beklenen yeni akıllı telefonların tanıtılmasıyla birlikte önceden tahmin edilen ve edilemeyen birçok özellik gün yüzüne çıktı. Fakat Apple kullanıcıları yeni çıkan akıllı telefonlarda mevcut olan özelliklerden pek memnun kalmamış gibi gözüküyor. Apple kullanıcıları, yeni akıllı telefonların özelliklerinin eskilerinden pek farklı olmadığını düşünmeye başladı.

   “Suya dayanıklılık” özelliği “su geçirmez” anlamına gelmiyor!

   Teknoloji sektöründe öncü şirketler uzun zamandır suya karşı dayanıklılık özelliğine sahip yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmekteydiler. Fakat sektörün yıldızı konumundaki Apple iPhone 7’ye kadar bu özelliği akıllı telefonlarına getirmedi.

   7 Eylül’de tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, IP67 sertifikasına sahip. Bu demek oluyor ki, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus “suya karşı dayanıklılık” özelliğine sahip. Fakat iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bu özelliğini değerlendirirken bir şeye çok dikkat etmelisiniz. “Suya karşı dayanıklılık” özelliği “su geçirmez” demek değildir.

   Bu yüzden iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ınızı suya sokarken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz. İlerde akıllı telefonunuz su geçirdiği için bozulur ve servise verirseniz, “Kullanıcı hatası” ile karşılaşabilir ve yüksek miktar para verip aldığınız akıllı telefonlarınız sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.