iPhone 7 Pil Kullanım Süresi Neden Az?

   iPhone 7 serisi için yapılan pil testlerinde kullanım süresinin az olması oldukça şaşkınlık yarattı. işte konuyla ilgili yapılan son araştırmalar ve açıklamalar.

   iPhone 7 Pil Kullanım Süresi Neden Az?

   Apple için bugüne kadar yapılan eleştirilerin büyük bir bölümü batarya ve depolama için geliyordu. Kullanıcıların depolama alanının az olmasının kullanım sırasında büyük sıkıntılar yaşadığını söylediği görülürken aynı zamanda bataryanın da güçsüz olması sürekli şarj ihtiyacına neden oluyordu.

   Kapasite düşük

   iPhone 7 ile birlikte bu konuda önemli değişikliklerin yapılması beklense de yapılan çalışmaların ardından batarya sorununun devam edeceği görüldü. Apple’ın cihazların donanımlarında yaptığı değişiklikler ile birlikte depolama alanını minimum 32GB çıkartarak depolama sorunlarının yaşanmasını önledi. Fakat benzer bir durum batarya için yaşanmadı . Şu anda iPhone 7’nin konuşma süresi 712 dakika olarak açıklanmış durumda ve pek çok cihazdan bu rakam geride. İnternet kullanımında da 615 dakika gibi bir imkan sağlıyor.

   iOS 10 yetmedi!

   iOS 10 işletim sistemi ile birlikte iPhone 7 modellerindeki kullanım sürelerinin artması düşünülse de yapılan testlerde böyle bir durumun olmadığı da görüldü. Bu bakımdan düşük kapasiteli pil tüketimi iPhone 7’nin kullanım süresinin az olmasına neden oluyor. Önümüzdeki günlerde bu konuda daha yüksek kapasitelere sahip bataryalar ile piyasaya çıkacağı beklense de şu an için böyle bir durumun olmaması kullanıcıların hala iPhone kullanımında batarya sorunu yaşamasına yol açıyor. Kişilerin bu sorundan kurtulabilmesi adına harici şarj cihazlarını kullanması ya da telefon üzerinden maksimum optimizasyon ile tüketimi azaltması gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.