iPhone 7 Ön Siparişte İlgi Gördü mü? Son Rakamlar Ne?

   iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ön siparişe çıkan Apple, siparişler ile ilgili rakamları neden paylaşmıyor?

   iPhone 7 Ön Siparişte İlgi Gördü mü? Son Rakamlar Ne?

   Apple, geçtiğimiz günlerde yaptığı tanıtımın ardından ön sipariş dönemine geçti. Bu ön sipariş dönemi ile birlikte kullanıcılar ilk olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kullanması fırsatı elde ederken, online ya da mağazalar üzerinden ön sipariş verilebiliyor. Bugüne kadar Apple tarafından sunulan tüm modellerde ön sipariş dönemi için detaylı raporlar paylaşılırken, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için böyle bir bilginin paylaşılmaması dikkat çekti.

   Stoklar tükenecek!

   Satış rakamları ile ilgili bilgi paylaşılmazken, Apple bu konuda en çok iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarında stokların tükeneceğini iddia ediyor. Bu bakımdan rakamlardan ziyade iddia ve hedefler ile ilgili açıklamalar yapan Apple, önümüzdeki günlerde ön sipariş süreci ile ilgili detayları paylaşıp paylaşmayacağını de açıklamamış durumda. Bu nedenle markanın farklı davranışları ciddi soru işaretleri de oluşturuyor.

   Resmî açıklama tatmin etmedi!

   Konuyla ilgili kısa bir açıklama CNBC’ye yapılırken, Apple temsilcisi tarafından yapılan bu açıklamada paylaşılan rakamların yeterli istatistiği sunmadığı ifade edildi. Bu nedenle de rakamların açıklanmasının çok önemli olmadığı, önemli noktanın markanın tüm stoklarını eritebileceği ve yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği olduğu belirtildi.  Daha önceki modellerde de stok sıkıntısı yaşayan Apple’ın yeni modelinde de yüksek ilgi göreceği ve stok sıkıntısı yaşayacağı ön görülüyor. Bu konuda önümüzdeki günlerde resmi olarak yapılan açıklamalar ile birlikte gerekli bilgiler de alınabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.