iPhone 7 Kamerası Ne Kadar İyi?

   Apple arasından tanıtımı gerçekleştirilerek piyasaya sunulan iPhone 7 modeli kamerasıyla teste tabi tutuldu. işte iPhone 7’nin kamera performansı.

   iPhone 7 Kamerası Ne Kadar İyi?

   Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7, kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren farklı testlerle sınırları zorlanırken cihaz için yapılan son test kamera testi oldu. Telefona test uygulayan firma DxOMark olurken kamera konusunda yapılan iPhone 7 testi ile birlikte Apple’ın cihazda ne kadar bir iyileştirme yaptığı da görüldü.

   Kamerası daha iyi

   iPhone 7 serisinde kamera özelliklerini arttıran Apple, bu konuda akıcı bir performansın sağlanabilmesi adına işlemci ve diğer donanımlarda da önemli yükseltmeler yaptı. Bu bakımdan iPhone 7’nin önceki modellere göre çok daha iyi bir performans sunması kesinlik kazanmış durumda.

   iPhone 7 için yapılan testlerde makine, sensör ve lent testleri detaylı bir şekilde gerçekleştirilirken kamera testleri ile tanınan ve büyük bir güven sağlamayı başaran DxOMark yeni testi ile birlikte dikkatleri üzerine çekti.

   iPhone 7 kamerası kaç puan aldı?

   DxOMark tarafından yapılan testler sonrasında detaylı bir rapor da sunulurken raporda iPhone 7 modelinin kamera testinden 86 puan aldığı belirtildi. Bu açıdan bakıldığında Apple yeni telefon modeli ile birlikte daha iyi bir puan aldığını söylemek mümkün. Öyle ki geçen yıl yine aynı firma tarafından gerçekleştirilen testlerde iPhone 6S 82 puan, iPhone 6S Plus ise 84 puan alarak testi tamamlamıştı.

   Bu bakımdan Apple’ın yeni telefon modeli kamera açısından çok az da olsa önemli bir fark yarattı ve 2 puanlık bir yükseliş ile çıtayı biraz daha yukarıya çıkardı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.