iPhone 7 Bluetooth Sorunları Bitmiyor!

   Geçtiğimiz ay içerisinde Apple tarafından yapılan tanıtımlar ile birlikte iPhone 7 modelleri resmen kullanıma sunulurken, telefonlarda Bluetooth sorunlarının yaşamaya başladığı açıklandı.

   iPhone 7 Bluetooth Sorunları Bitmiyor!

   iPhone 7 için yabancı teknolojisi siteleri üzerinde gerçekleştirilen anket çalışmaları telefonlarda oldukça farklı ve gündeme gelmeyen sorunların yaşandığını gösterdi. Kullanıcıların iPhone 7 bluetooth bağlantısı kurma konusunda ciddi sorunlar yaşadığı ve telefonlarda herhangi bir şekilde bu bağlantının kurulamadığı ifade edilirken bluetooth’un kullanılamaması Apple tarafından piyasaya sunulan kablosuz kulaklıkların da kullanılmasını engelleniyor.

   Bluetooth sorunu çözümlenmedi

   Zaman zaman yaşanan bu sorun kullanıcıların özellikten yararlanmasını engellerken aynı zamanda bluetooth sorunun sadece iPhone 7 ile sınırlı olmadığı da açıklandı. Özellikle iOS 10 işletim sistemi güncellemesini alan ya da iOS 10 güncellemesi ile kullanıcılara sunulmuş olan iPhone 7 modellerini tercih eden kişilerin bluetooth konusunda çeşitli sorunlar yaşadığı görülürken iPhone 7 dışındaki diğer iPhone modellerinde de benzer hatalar alınabiliyor.

   Güncelleme gelebilir

   Bu bakımdan konu ile ilgili pek çok hata bildiriminin yapıldığı öğrenilirken önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemenin sunulmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Öyle ki bu durumun ortaya çıkması ve herkeste yaşandığının görülmesi tepkilerin daha da artmasına neden oldu. Üstelik Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmış değil. Eleştiriler günden güne arttığı gibi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında iPhone 7 modelinin bluetooth sorunu yer aldı

   Kullanıcılar bluetooth bağlantısı kullanılmadığı için şu anda kablolu bağlantı üzerinden telefonda bluetooth ile yapacağı işlemleri yapmaya çalışıyor. Sorun öylesine gelişmiş ki kullanıcıların araçlarında dahi bu imkândan yararlanması engelleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.