iPhone 6S Yandı!

   Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin yanmasının ardından artık hemen hemen her akıllı telefonunun yandığı haberleri yapılmıştı. Apple’ın bir önceki amiral gemisi olan iPhone 6S yandı!

   iPhone 6S Yandı!

   Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinden önce satışa sunmuş olduğu iPhone 6S modelinin de yandığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili olarak Apple’ın bir açıklama yaptığı ve bu cihazlar için özel bir programın başlatıldığı bilgisi gelse de iPhone 6S’lerin Güney Kore’de toplatılma ihtimallerinin olduğunu aktarılmıştı.

   iPhone 6S’lerin batarya sorunu!

   iPhone 6S’lerin bataryasında olan bu sorunun her iPhone 6S’te olmadığı sadece belli seri numaralara sahip olan iPhone 6S’lerde olduğu ortaya çıkmış ve Apple’da bu seri numaraları paylaşmıştı. Kullanıcılar ise iPHone 6S’lerinde yaşamış oldukları bu sorunu pil yüzdelerinin yüzde 30’dan bir anda yüzde 0’a düştüğünü ve cihazlarının bu şekilde kapandıklarını aktarmışlardı.

   Bu sorunu yaşayanların giderek artmasının ardından konuyla ilgili olarak Apple bir açıklama yapmış bu cihazların değiştirileceğini söylemiş olsa da Güney Kore yetkilileri bu sorunun cihazın üretimi esnasında fazla hava almasından kaynaklandığını aktarmışlardı.

   Bir diğer yandan Apple’ın sevilen iPHpne 6S modeli patlamaya ve yanmaya devam ediyor. Son olarak bir kullanıcı telefonunu şarja koyduktan sonra patladığını ve bu esnada dumanlar çıktığını görüp cihazının kül oluşunu izlediğini aktardı. Bakalım konuyla ilgili olarak Apple bir açıklama yapacak mı?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.