iPhone 4 İçin Apple Destek Vermeyecek!

   Apple bugüne kadar sunduğu hizmetlerde belirli kriterleri takip ederken yeni bir gelişme daha yaşandı.

   iPhone 4 İçin Apple Destek Vermeyecek!

   Piyasaya sunduğu telefonlarda verdiği desteği belirli bir süre sonra sona erdiren Apple, kullanıcıların sürekli aynı telefonu uzun yıllar boyunca kullanabilmesini de engelliyor. Bu durum farklı yorumlara da neden olurken yeni gündeme gelen bilgilerde Apple’ın önümüzdeki süreç içerisinde iPhone 4 modeli için destek vermeyeceği belirtildi.

   iPhone 4 kapsam dışı kalacak!

   iPhone 4 ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran marka, bu cihaz sayesinde yüksek bir gelir elde etmeyi başarmıştı. Bu bakımdan piyasada hala yoğun olarak kullanılan telefon modellerinden olan iPhone 4 için alınan karar gereği artık destek alınmayacak.

   iPhone 4 kullanıcıları telefonlarını değiştirmeli

   Telefonlara destek sunulmayacak olması kuşkusuz güvenlik açısından da ciddi tehlikelerin yaşanmasına yol açabilir. Bu bakımdan kullanıcıların telefonlarını değiştirmesi ve yeni modellerden birisini alması gerekiyor. Apple tarafından resmi olarak açıklama yapılmamış olsa da markaya yakın kaynaklar tarafından gündeme getirilen haberler ile birlikte bu durum şimdiden ortaya çıktı.

   Özellikle iPhone 4 kullanan kişilerin bundan sonraki süreç içerisinde yeni telefona geçmesi bir zorunluluk haline geleceğinden dolayı şu anda piyasada yeni satışa sunulan iPhone 7 serisi en cazip seçenek olarak görülüyor. Kullanıcılar yeni telefon modelini tercih ederek hem iyi hem de bugüne kadar üretilen en iyi iPhone modelini kullanma imkânı elde edilir. Bu bakımdan iPhone 4 için her ne kadar destek sona erecek olsa da kullanıcılara çok iyi bir seçenek sunan Apple, bu sayede yeni telefonunun satış oranlarını da arttırmayı başarabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.