iOS 11’de Touch ID Hızlıca Durdurulacak

   Yeni işletim sistemi iOS 11’de Touch ID’yi durdurmak için ardı arda güç tuşuna 5 kere basmak yeterli olacak.

   iOS 11’de Touch ID Hızlıca Durdurulacak

   iOS 11‘in public beta aşaması haziran ayından beri devam etse de halen şaşırtıcı özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni işletim sisteminde artık Touch ID geçici olarak hızlıca durdurulabilecek.

   Özellik ilk olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından açığa çıkarılırken, aynı zamanda The Verge de doğrulama getirdi. iOS 11’de Touch ID’yi durdurmak için art arda güç tuşuna 5 kere basmak gerekecek.

   PIN kodu yazmaya gerek kalmayacak

   Her ne kadar bu iPhone’daki Acil Durum SOS özelliğini başlatsa da aynı zamanda Touch ID’yi de durduruyor. Parmak okuma sensörü, şifrenizi yazana kadar da tekrar devreye girmiyor. Yeni özellik görünüşe göre şimdilik sadece iPhone telefonlarla kısıtlı.

   Touch ID henüz yeni sayılacak bir iOS özelliği olarak kabul edilirken, parmak izinizi tarıyor ve ardından iPhone – iPad cihazlarınızı açıyor. Bu şekilde PIN kodunuzu yazmadan hızlı bir şekilde telefon/tabletinize giriş yapabiliyorsunuz.

   Buna rağmen, kimi kullanıcılar Touch ID’nin şu anki çalışma metodundan şikayetçiydi. Aynı zamanda özelliği kapatmak da vakit alıyordu. Şimdi ise ardı arda 5 kere güç tuşuna basmak hızlı şekilde Touch ID’yi kapalı konuma getirecek.

   iPhone 8 ve Touch ID

   Diğer yandan Apple’ın yeni yüz tanımlama sistemini de iPhone 8‘de tanıtması bekleniyor. Yani isim ‘Face ID’ olarak değiştirilebilir veya Touch ID yanına eklenebilir. Eğer hem yüz tanımlama hem de parmak izi okuma bir arada olursa bu yeni özellik epey pratiklik sağlayacaktır.

   Eylül – Ekim aylarında yeni iPhone tanıtım etkinliği beklenirken, iOS 11’in tüm özelliklerinden de o zaman haberdar olacağız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.