iOS 10 Android İşletimlere Karşı Kılıçları Kuşandı

   Android 7.0 N işletim sisteminin dünyaya sunulmasının ardından Apple harekete geçti ve iOS 10 işletim sistemini çıkardı. WWDC’nin ise 2016’da yapılması bekleniyor. iOS’un özellikleri detayda…

   iOS 10 Android İşletimlere Karşı Kılıçları Kuşandı

   Android mi iOS mu çakışması

   Android işletim sisteminin son sürüme yükselmesiyle birlikte atağa geçen Apple, kullanıcılarını sevindirdi. 13-17 Haziran tarihlerinde yapılacak olan tanıtım WWDC’de yapılacak. Haziran da gerçekleştirilecek olan konferans da iOS 10 ile iOS X 10.12′ nin özellikleri tanıtılacak. Geliştirici sürümleri de o zaman dağıtılacak.

   iOS 10 özellikleri

   Kullanıcıları hem şaşırtıp hem de heyecanlandıran birçok özellik ve uygulama gelecek. En çok sevilecek olan özellik ise emojiler olacak. Yeni sürüm işletim sistemi birçok emojilerle gelecek. Toplam da 74 adet emoji bulunacak ve bu özellik Android 7 N işletim sisteminde de bulunacak. Fotoğraf görüntüleyicisiyle birlikte düzenlemeler, kolajlar yapılabilecek.

   Gereksiz uygulamaları sil

   Yeni sürümde gereksiz ve sıkıcı olan uygulamalar rahatlıkla silinebilecek. Şu güne kadar telefonla birlikte gelen uygulamalar silinemiyor ve root atmak gerekiyordu. Root atmayı herkes yapamadığından dolayı telefon servise gönderilmek zorunda kalıyordu. Ayrıca root atıldıktan sonra telefon garanti dışında kalıyordu. İşte tam bu nokta da bu sürüm çok işe yarayacak. İstenilen uygulamalar da gizlenebilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.