Instagram’ın Snapchat Benzeri Yeni Özelliği Yayında

   Geçtiğimiz yıllarda Snapchat’i satın almak için teklifte bulunup reddedilen Facebook, bünyesinde bulundurduğu Instagram’a Snapchat benzeri “Hikâyeler” özelliği ekledi.

   Instagram’ın Snapchat Benzeri Yeni Özelliği Yayında

   Instagram’ın yeni özelliğinin adı “Instagram Stories”, Türkçe adıyla “Instagram Hikayeler”. Instagram tarafından tanıtılan yeni özellik, Snapchat’in Hikayeler özelliğiyle benzerlik gösteriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını 24 saatlik süreyle takipçileriyle paylaşabilecekler.

   Hikâye içindeki fotoğraf ve videolar 24 saat sonra kendiliğinden silinecek ve profilde gözükmeyecek. Bununla beraber hikayedeki fotoğraf ve videolara gelen yorumlar ile özel konuşmalar, kullanıcıya özel olarak kalacak, silmek veya silmemek kullanıcının elinde olacak.

   Kullanıcılar, Instagram Hikayeleri istedikleri kişilerle paylaşabilecekler.  Yani hikâye içerisinde paylaşılan fotoğraf ve videolar kullanıcılar arasında özel olarak da paylaşılabilecek. Instagram Hikâyelerin bu özelliği de Snapchat ile benzerlik gösteriyor.

   Instagram Hikayeler ile gelen en büyük değişiklik ise kullanıcıların, takip ettiği kişilerin hikayelerini, kaynağın en üstünde bir çubuk içerisinde görebilecek olmaları. Hikâyeye yeni bir fotoğraf veya video eklendiğinde, takipçiler bunu, profil fotoğrafının etrafında yanan renkli halka sayesinde fark edebilecekler.

   Instagram Hikayeler özelliği, kullanıcıların paylaşacağı fotoğraflar üzerinde çizim yapmalarına ve fotoğraflarına çeşitli çizimler eklemelerine olanak sağlıyor.

   Instagram’ın “Hikâyeler” özelliği güncellemesi hangi platformlarda?

   Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram, Snapchat benzeri yeni özelliği “Hikâyeler”i güncelleme olarak tüm Android ve iOS platformlarına getirdi. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcıların tek yapması gereken App Store veya Google Play’i ziyaret ederek, Instagram uygulamalarını güncellemek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.