Instagram’dan Önemli Bir Başarı!

   Popüler sosyal medya sitesi olan Instagram hızla büyümeye devam ederken bir yandan da büyüme rakamlarını açıklamaya devam ediyor.

   Instagram’dan Önemli Bir Başarı!

   Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden olan Instagram her an büyümeye devam ediyor. Son zamanların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan Snapchat’i geçen Instagram kısa süre içerisinde kullanıcı sayılarını ikiye katladı.

   Instagram önemli bir sayıyı da geride bıraktı

   Instagram iki sene öncesinde 300 milyon kullanıcı sayısına sahipken Instagram’ın artık 600 milyon aktif kullanıcısı olduğu açıklandı. Instagram’ın açıklamasına göre bu 600 milyon aktif kullanıcının 100 milyonu son iki ayda Instagram’a dahil oldu.

   Instagram’a sadece son iki ayda 100 milyon aktif kullanıcının gelmesi Instagram’ın Snapchat ile özleşen Hikâye ve diğer özelliklerini getirmesinin ardından geldiği düşünülüyor.

   Bir diğer yandan Instagram’ın reklam gelirlerinde de önemli bir artış sağlandı. Instagram reklam politikasını ilk olarak üç yıl önce duyurmuştu.

   Instagram’ın şimdi 500.000 reklam veren şirket / işletme / kişisi bulunuyor. Instageam’ın açıklamış olduğu bu reklam verenlerinden toplamda 1,5 milyar dolar reklam geliri elde ettiği düşünülüyor.

   Bakalım Instagram büyümeye devam edecek mi bunu yakında göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.