Instagram’dan Bir İyi Bir de Kötü Haber

   Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram’dan sizlere bir iyi bir de kötü haberimiz var.

   Instagram’dan Bir İyi Bir de Kötü Haber

   İnstagram ile ilgili güzel haberimiz gün geçtikçe kendini güncelleyen Instagram’ın yeni bir güncellemesi daha test ediliyor. Kötü olan haberimiz ise hackerlar’ın Instagram hesapları için yeni bir yolu daha var. Bu iki konun detayları haberimizde yer alıyor olacak.

   Instagram’dan yeni bir güncelleme daha

   İnstagram geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından satın alındığından beri kendini yenilemeye devam ediyor. Bu durum kullanıcılarının ise oldukça hoşuna gitmekte. Gün geçtikçe sosyal medyada dev olmaya devam eden Instagram’ın yeni özelliği ise taslak olarak kaydetme özelliği. Bu özellik ile Instagram üzerinden fotoğrafta yapacağımız değişiklikler paylaşmadan dahi taslak olarak kaydedilecek ve daha sonra istediğiniz herhangi bir zamanda bu fotoğraf ya da videoyu paylaşabileceksiniz.

   Şu anda tüm Instagram kullanıcılarında aktif olmayan bu özellik sınırlı sayıda Instagram üyesi ile test ediliyor. Instagram’ın yeni geliştirdiği bu taslak olarak kaydet özelliği test sürecini sorunsuz atlatırsa, dünya genelindeki tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Yeni Instagram özelliği ile ilgili TechCrunch’ta haber paylaştı ve haberinde güncellemenin tüm kullanıcılarda ne zaman yer alıp almayacağı hakkında kesin bir bilgi belirtmedi.

   Dedikodular tüm kullanıcılara güncelleme geleceği hakkında olsa da olumsuz geri bildirimler olması dahilinde özelliğin kaldırılabileceği de ihtimaller arasında.

   Instagram hackerlarından cinsel içerikli saldırılar

   Hackerların Instagram hesapları için geliştirdiği yeni yöntem ise Instagram kullanıcılarının profillerindeki fotoğraflar, takipçileri yetişkin bulma sitelerine çekmek için cinsel fotoğraflar ile değiştiriliyor.

   Böylece hackerlar değiştirdikleri Instagram hesabını cinsel içerikli sitelere yönlendirerek buradan kazanç sağlıyorlar.

   Hacklenen hesabın profil fotoğrafı, profil biyografisi, profil adı değiştiriliyor. Henüz bu Instagram hesapları nasıl ele geçiriliyor bir bilgi edinilmese de buna zayıf şifreler ve tekrar kullanılan şifrelerin neden olduğu düşünülmekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.