Instagram’ da Yeni Dönem Başlıyor!

   Facebook’tan alışkın olduğumuz haber kaynağı, artık Instagram’a da geliyor. Peki bu değişikliğe sebep olan karar ne?

   Instagram’ da Yeni Dönem Başlıyor!

   Bundan 4 yıl önce Facebook tarafından tüm haklarıyla satın alınan Instagram, yenilenmeye başlıyor. 2 gün öncesinde gelen güncelleme ile kullanıcılarına farklı bir bakış açısı ve gezinti ortamı sunan Instagram, Facebook’a benzemeye başladı. Kısa zaman içinde tasarımını ve logosunu yenilemesinin üzerine haber kaynağı sisteminin de gelmesi, kullanıcıların Facebook samimiyetine zemin hazırlıyor gibi görünüyor.

   Facebook’un olunca çok yol kat etti

   1 Milyar Dolara Mark Zuckerberg tarafından devralınan sosyal medya platformu, aradan 2 yıl geçmesiyle birlikte kullanıcı sayısını 150 Milyon (aylık aktif) gibi bir rakama çıkardı. Bu rakam ise Instagram’ın 2 yılda tam 15 katı değer kazandığını temsil ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, rakamlar karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ve çok pişman olduğunu belirtmişti.

   Bu adamlar işi biliyor

   Aynı şekilde kurulmasından itibaren 2 yıl sonra WhatsApp’ın hisselerini de kendi bünyesine katan Mark, aynı şekilde kullanıcı sayısının 500 Milyon (aylık aktif) gibi rekor bir rakama ulaşmasıyla maliyetinin 3 katı değere ulaştı. İtibarını da giderek büyüten ve liderliği elden bırakmayan Facebook, ne kadar doğru bir strateji kaydettiğini ve liderliği neden kaybetmediğini gösteriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.