Instagram Yaşınızı Ve Psikolojinizi Biliyor!

   Instagram hesabından yaptığınız paylaşımlar üzerinden yaşınız ve psikolojik durumunuz tespit edilebiliyor.

   Instagram Yaşınızı Ve Psikolojinizi Biliyor!

   Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Instagram üzerinden yapılan paylaşımlar artık yaşınızı ve psikolojinizi ele veriyor.

   Bu konuda araştırma yapan Vermont ve Harvard Üniversiteleri Instagram verilerini inceledi ve kişilerin yaşlarını tespit etmeye başladı. Veriler doğrultusunda kişilerin yaşları belirlendiği gibi psikolojik durumlarını da her gün incelemeyi başardı.

   Bir dizi inceleme yapıldı!

   Instagram üzerinden elde edilen verilere ulaşmak amacıyla yetkililer uzun bir makine dizisinden yararlandılar. Bu makinelerden kişilerin Instagram profilleri ve paylaşımları tek tek incelendi.

   Sonuç olarak da kişilerin depresyonda olup olmadığı, klinik vaka olup olmadıkları tespit edilmeye başlandı. İncelemelerde paylaşılan her fotoğrafın renk analizi yapıldığı gibi yüz taraması şeklinde işlemlerde yapılarak tarama genişletildi.

   Doğruluk oranı çok yüksek!

   Instagram üzerinden yapılan bu araştırmanın sonuçları incelendiğinde ise %70 oranında doğruluk payına ulaşıldığı belirlendi.

   166 kullanıcının 43.950 fotoğrafının üzerinde bu tür incelemeler yapıldı.

   Sonuçların tam olarak doğruluk payı vermemesi nedeniyle amatör Instagram psikologlarının çıkmasını engellenmeye çalışılıyor. Yani bu incelemenin sonuçları %100 sonuç vermeyebiliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.