Instagram ve Facebook’taki İstenmeyen Yorumlara Son

   Sosyal ağlar üzerinde paylaşılan ve çoğu kişinin başını ağrıtan istenmeyen yorumlar, Türk girişimcilerin ürettiği uygulama sayesinde geçmişte kalıyor.

   Instagram ve Facebook’taki İstenmeyen Yorumlara Son

   Sosyal medyanın hayatımızdaki önemli konulardan biri haline geldiği günümüzde, sanatçılar, oyuncular, fenomenler, kuruluşlar birçok paylaşımda bulunuyor.

   Çok sayıda takipçisi olan bu hesaplara ise günde binlerce, reklam ve hakaret içerikli yorumlar yapılıyor. Bazen bu niteliksiz yorumlar nedeniyle gerçek yorumlara ulaşmak neredeyse imkânsız hale geliyor.

   Türk girişimcilerin ürettiği uygulama

   Yoghurt Network’ün geliştirdiği, Comment Cleaner adlı uygulama, Instagram ve Facebook’taki istenmeyen yorumları otomatik olarak silebiliyor.

   Comment Cleaner, “sayfamızı ziyaret edin”, “takipçi satın alın” içerikli spam yorumları kelime filtresi sayesinde algılıyor ve otomatik olarak siliyor.

   Yorumları denetleyip silen sabit filtreler dışında, kullanıcıların özelleştirebileceği sir liste de bulunuyor. Bu liste sayesinde kullanıcılar, yorumların içinde geçtiği takdirde yorumu silebilecek kelimeleri belirleyebilecek.

   Comment Cleaner’ın sağladığı kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapıp, Instagram veya Facebook hesabından yetkilendirme yapmak yeterli.

   Böylece kullanıcılar silinen yorumları ve sistemin çalışmasını denetleyebiliyorlar. Bütün yorumları Excel formatında rapor olarak alabiliyorlar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.