Instagram Uygulaması “Windows 10 Mobile” Üzerinde Kullanılamayacak

   Instagram’ın Windows Mobile desteği sona erecek olsa da kullanıcılar hizmeti Microsoft Edge üzerinden kullanmaya devam edebilecekler.

   Instagram Uygulaması “Windows 10 Mobile” Üzerinde Kullanılamayacak

   Microsoft’un ne yazık ki arkasında çok fazla durmadığı Windows 10 Mobile işletim sistemi, bu kez Instagram cephesinden bir darbe aldı.

   Çeşitli geliştiricilerin desteklerini kesmeye başladığı sistemden Instagram yönetimi de elini çekme kararı aldı.

   Bu doğrultuda 30 Nisan 2019 tarihi itibariyle Instagram için sunulan Windows 10 Mobile desteği sona ermiş olacak.

   Windows 10 Mobile miladını dolduruyor

   Masaüstü sürüm ile birlikte hayata geçirilen Windows 10 Mobile, aslına bakılırsa büyük umutlar eşliğinde yayınlanmıştı.

   Yazılım devi Microsoft, kendi eko sistemini sağlamlaştırmak adına yayınladığı mobil sürümden istediğini alamadı. Nitekim geliştiricilerin desteklerini kesmeye başlaması bunun en büyük örneği denilebilir.

   Facebook çatısı altında bulunan uygulamalardan Instagram, yapılan açıklama sonrasında Windows Mobile platformundan çekilmeye hazırlanıyor.

   Belirtilen detaylara göre Instagram uygulaması, Windows Mobile sisteminden çıkacak. Bunun için süre bilgisi paylaşmayı ihmal etmeyen yönetim, 30 Nisan 2019 tarihine işaret etti.

   Windows sistemine sahip akıllı telefonlara veda edecek olan uygulama, böylelikle bir eko sistemi de belirli ölçüde terk etmiş olacak.

   Instagram, Microsoft Edge üzerinden kullanılmaya devam edilecek

   Instagram’ın Windows Mobile desteği sona erecek olsa da kullanıcılar hizmeti Microsoft Edge üzerinden kullanmaya devam edebilecekler.

   Bu da aslına bakılırsa az sayıdaki kullanıcı için iyi bir haber olarak yorumlanabilir.

   Henüz Windows tabanlı akıllı telefonunu terk etmeyen kullanıcılar, Edge sayesinde Instagram hesaplarına kolayca ulaşabilecekler.

   Aslına bakılırsa bu kararın şaşırtıcı olmadığını söylemek mümkün. Zira Microsoft cephesinden gelen açıklamalar ve kararlar, hali hazırda Windows 10 Mobile için kötüye işaret ediyordu.

   Hatta bu konuda kullanıcıların Android veya iOS platformlarından herhangi birine geçmeleri dahi tavsiye edildi. Yani Instagram yönetimi için büyük bir karar verdiği söylenemez.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.