Instagram Sahte Beğeni ve Sahte Hesaplar ile Savaşacak

   Instagram yönetimi, makine öğrenme teknolojisi ile sahte takipçilerin ve beğenilerin otomatik bir şekilde tespit edilip silineceğini açıkladı.

   Instagram Sahte Beğeni ve Sahte Hesaplar ile Savaşacak

   Sahte hesapların epey yoğun olduğu sosyal medya platformlarından Instagram, her ne kadar bu duruma karşı çeşitli önlemler almış olsa da ne yazık ki başarı sağlayamıyor.

   Ancak bununla yetinmek istemeyen popüler uygulama, yeni bir karara imza attı.

   Buna göre platform dahilinde yer bulan sahte beğeniler ve takipçiler, geliştirilen yeni araç tarafından silinecek.

   Üçüncü taraf uygulamalar tarafından gerçekleştirilen sahte beğeniler ve takipçiler, bu açıdan yaklaşıldığında belirli bir piyasanın dahi oluşmasına yol açtı.

   Arkasına makine öğrenme teknolojisini de alarak bu durumla savaşmaya hazırlanan yönetim, sahte takipçilerin ve beğenilerin otomatik bir şekilde silineceğini açıkladı.

   Yani manuel bir şekilde hesap silinmesinden çok, sistemin otomatik bir şekilde sorunu anlayıp harekete geçmesi mümkün oluyor.

   Instagram sahte beğeni ve hesaplar otomatik tespit edilecek

   Geliştirilen özel araç, sahte beğeni ve hesaplar ile etkileşim içerisine giren hesapları otomatik bir şekilde tespit edebilecek. Eğer kişinin izni olmaksızın, üçüncü taraf bir uygulamanın yaptığı işlem söz konusu ise kişi uyarılacak.

   Ancak burada önemli bir husus söz konusu denilebilir.

   Eğer sahte beğeni veya bu tarz içerikler satın alan bir hesap tespit edilirse, kişiye bildirim sunulmaksızın hesap silme işlemi gerçekleştirilecek.

   Aynı şey bu tarz kural ihlali yapan büyük küçük tüm sayfalar için de geçerli olacak. Geniş çaplı otomatik bir sistemin bahsi geçiyor.

   Instagram’a verilen önem arttı

   Büyük firmaların ve alışveriş sitelerinin Instagram’a verdikleri önem son yıllarda epey artış gösterdi. Bununla birlikte topluluk kurallarına bir hayli dikkat eden yönetim, sahte beğeni ve takipçi gibi durumların bu kurallara uymadığını dile getirdi.

   Makine öğrenme teknolojisini de arkasına alarak sahte takipçileri ve beğenileri hızlıca tespit edebilecek olan platform, böylelikle çok daha etkili bir yer haline gelecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.