Instagram Keşfet’e Yeni Özellik Geldi

   Takip ettiğiniz ya da ilgi alanınıza giren hesapların hikayeleri doğrudan keşfet bölümünde karşınıza çıkabilecek

   Instagram Keşfet’e Yeni Özellik Geldi

   Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, pek çok ülkede liderliğe oynuyor. Anlık fotoğraf ve video paylaşımı yapmayı sağlayan uygulama, bunların yanı sıra bir süre önce getirdiği özellik ile hikaye ekleme desteği de sunuyor. Böylelikle 24 saat görüntülenebilen fotoğraflar ya da videolar eklemek mümkün. Şimdilerde ise hikayelerin keşfet bölümünde yer almasına imkan tanınıyor.

   Etkileşimi arttıracak yeni özellik

   Yapılan güncelleme sonrasında keşfet bölümünde kullanıcıların hikayelerini de görmek mümkün. Takip ettiğiniz ya da ilgi alanınıza giren hesapların hikayeleri doğrudan keşfet bölümünde karşınıza çıkabilecek. Bu durum, özellikle çeşitli hesapların daha fazla etkileşim almalarını sağlayabilir.

   Yenilikler sadece bununla sınırlı kalmıyor. Instagram, aynı zamanda alışveriş bölümüne çok daha kolay bir şekilde erişim imkanı sunmaya başladı. Son yıllarda artan alışveriş hesapları sonrasında harekete geçen uygulama, bilindiği üzere bir süredir uygulama üzerinden alışveriş yapılmasını sağlıyor. Bu durum ülkemizde ilgili ödeme sayfasına yönlendirme ile gerçekleşmekte. Gelecekte bu özelliğin daha da gelişebileceği mümkün gözüküyor.

   IGTV için de daha fazla etkileşim söz konusu

   Bir süredir kullanılabilir durumda olan IGTV, uzun videoların izlenmesine ve yayınlanmasına imkan tanıyor. Görünüşe bakılırsa uygulama bu videoların daha fazla kullanıcıya ulaşmasını da sağlayacak. Zira yeni güncelleme sonrasında IGTV videolarının da keşfet bölümünde öne çıktığını görebilirsiniz. Yayıncılar açısından kullanışlı olan bu özellik, daha fazla içerik görüntülemek isteyen kullanıcılar için de faydalı gözüküyor.

   Anlaşılan Instagram her geçen dönem gelişmeyi sürdürecek. Kimi zaman erişim sıkıntıları ile gündeme gelse de uygulama adına düzenli bir şekilde yenilik haberleri gündem oluyor. Bu da doğrudan geliştirici ekibin çeşitli düzenlemeler üzerinde çalışmayı sürdürdüğünü gözler önüne sermekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.