Instagram İki Adımlı Kimlik Doğrulama Android’de Aktif Edildi

   Instagram hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulama yöntemini kullanmak istiyorsanız öncelikle bu özelliği aktif hale getirmiş olmalısınız.

   Instagram İki Adımlı Kimlik Doğrulama Android’de Aktif Edildi

   Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, hesap güvenliği adına iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini hayata geçiriyor. Özellikle ileri seviye güvenlik desteği özelliği ile bilinen söz konusu kimlik doğrulama yöntemi, izinsiz girişlerin önüne geçiyor. Hesap hırsızlığı gibi olumsuzlukların yaşanmasını önlemek, bu sayede bir nebze de olsa kolaylaşıyor.

   Instagram iki adımlı kimlik doğrulama beta testleri bitti

   Daha önce sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan ve bir nevi beta süreci yaşayan söz konusu özellik, şimdilerde ise Android kullanıcıları ile buluşmuş durumda. Kullanıcı kitlesi genişletilen özelliğin bu sayede tam anlamıyla kullanılabilir hale gelmesi sağlandı. Ayrıca kolay kullanım ve aktif etme desteği, özelliğin herkes tarafından rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor.

   İki adımlı kimlik doğrulama yöntemi, aslında pek çok yerde karşınıza çıkan bir güvenlik önlemi olarak tanımlanabilir. Hesabınız ile ilgili önemli bir değişiklik yaptığınız takdirde daha önce onaylanan cep telefonu numaranıza bir SMS onay kodu gönderiliyor. Uygulama üzerinden bu kodu girerek işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Özellikle bankacılık işlemlerinde sıklıkla tercih edilen bu yöntem, artık Instagram hesap güvenliğinin sağlanması açısından da kullanılabiliyor.

   Instagram iki adımlı kimlik doğrulama nasıl kullanılır?

   Eğer Instagram hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulama yöntemini kullanmak istiyorsanız öncelikle bu özelliği aktif hale getirmiş olmalısınız. Bunun için uygulama üzerinden ayarlar sekmesine gitmeniz, Gizlilik ve Güvenlik sayfası üzerinden iki adımlı kimlik doğrulama özelliğine tıklamanız gerekiyor.

   Söz konusu işlem sonucunda karşınıza belirli bir başla butonu çıkacak. Bu butona dokunmanız sonrasında kimlik doğrulama uygulaması seçeneğini seçmelisiniz. Tüm bu aşamaları gerçekleştirerek hesabınızı güven altına alabilir, var olan koruma desteğini bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.