Instagram Dolandırıcılarının Yeni Tuzağı: Cinsel İçerikli Fotoğraflar!

   Instagram hackerlarının son dolandırıcılık yöntemi çeşitli kullanıcı hesapları hackleyerek cinsel içerikli fotoğraflar paylaşmak.

   Instagram Dolandırıcılarının Yeni Tuzağı: Cinsel İçerikli Fotoğraflar!

   Instagram ilk çıktığı günden beri hacker saldırılarına maruz kalmakta. Son günlerde sosyal paylaşım sitesinde yeni bir dolandırıcılık tuzağı ortaya çıktı. Yetkili merciler Instagram dolandırıcılarının son yönteminin kullanıcı hesabı ele geçirerek cinsel içerikli fotoğraflar paylaşmak olduğunu ifade etti.

   Saldırganların bu yöntemle Instagram kullanıcılarını cinsel içerikli buluşma sitelerine çekmeyi amaçladığı, bu yolla para kazandığı öğrenildi.

   Dolandırıcı hesapların özellikleri

   Çeşitli kullanıcı hesapları ele geçirerek cinsel içerikli fotoğraf paylaşan dolandırıcı hesaplarının dikkat edilmesi gereken birkaç ortak noktası bulunmakta.

   Dolandırıcıların kullanıcılara tuzak kurmak için ele geçirdiği ve cinsel içerikli fotoğraf paylaşımı yaptığı hesapların tümünün kullanıcı adı değiştiriliyor.

   Öyle ki hesap aslında bir erkeğe de ait olsa kullanıcı adı kadın ismine çevriliyor ve profil fotoğrafı olarak bir kadın ekleniyor. Bunlarla birlikte dolandırıcılar hesabın biyografisini de değiştirmeyi ihmal etmiyor.

   Dolandırıcı Instagram hesaplarını diğer hesaplardan ayırabilmenizin en kolay yöntemi geçmişte eklenen fotoğraflardır. Hesaba eklenmiş eski fotoğrafları inceleyerek aslında kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Zira dolandırıcılar kullanıcılardan kalan eski fotoğrafları silmeyi tercih etmiyor.

   Sosyal medya firmasına bildirin!

   Yetkililer ele geçirilen bir dolandırıcılık hesabı gördüğünüzde ya da hesabınız ele geçirildiğinde ilgili sosyal medya firmasına bildirmenizi tavsiye ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.