Instagram Alışveriş Özelliği Dünya Genelinde Aktif Edildi

   Instagram alışveriş özelliği aktif edilen Türkiye ve diğer ülkelerde bir çok dev firma tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı.

   Instagram Alışveriş Özelliği Dünya Genelinde Aktif Edildi

   Gün içerisinde milyonlarca kullanıcının aktif bir şekilde kullanmakta olduğu Instagram, yeni özellikler edinerek gelişmeye devam ediyor. Sosyal medyanın büyümesi ve e-ticaret özelliği neticesinde farklı bir yola girmesi, satıcıları bu yola doğru itmeye başladı.

   Yeniliği en iyi şekilde kullanmak isteyen Instagram yönetimi, alışveriş özelliğini Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok bölgede aktif hale getirdi.

   Instagram fotoğrafa tıklayarak alışveriş dönemi

   Bundan böyle Instagram üzerinde satılan ürünler için farklı bir sayfayı ziyaret etmenize gerek yok.

   Doğrudan görsel üzerine eklenecek fiyat bilgisi ve ilgili bilgiler neticesinde satın alım işlemi gerçekleştirilebiliyor. Instagram alışveriş özelliği, Instagram butikleri için epey işlevsel bir süreci beraberinde getirmiş oluyor.

   Elbette Instagram alışveriş özelliği için sadece satıcılar adına kolay bir süreçten bahsetmek yanlış olur. Bunun yanı sıra alıcılar için de basit bir satın alma süreci söz konusu. Sadece tıklama işlemi sonucunda satın alım yapılabiliyor.

   Zamandan tasarruf yapma imkanı yaratan bu yenilik, uygulamadan çıkış yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Yani Instagram’dan çıkmadan istenen ürün satın alınabiliyor.

   Instagram alışveriş özelliği ile ürünlere ait çok daha fazlası

   Satın alımı kolaylaştırmakla kalmayan Instagram alışveriş özelliği, ayrıca ürüne ait çok daha fazla detayı kolayca görüntülemeyi sağlıyor. Fotoğrafa tıkladıktan sonra ürünün diğer görsellerini görüntülemek mümkün.

   Aynı zamanda kaydet butonu neticesinde hoşunuza giden bir ürünü sonra satın almak için kaydedebiliyorsunuz. Koleksiyon içerisine kaydedilen ürünlere daha sonra göz atabilirsiniz.

   Gelelim bir diğer önemli bilgiye. Instagram yönetimi yeni güncellemeyi pek çok ülkede yayınlamış olsa da ülkemizde satın alım için yine de tarayıcı kullanımı gerçekleşiyor.

   Fakat bu tarayıcı Instagram’a bağlı.

   Yani farklı bir uygulamaya geçiş yapmaya gerek kalmıyor.

   Şu anda ülkemizdeki pek çok dev markanın Instagram alışveriş özelliğini kullanmaya başladığı söylenebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.