İngiliz Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı

   Lloyds Bank artık kredi kartıyla kripto para alanlara izin vermeyecek.

   İngiliz Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı

   Alınan son kararla birlikte muhtemelen Bitcoin’in hızlı yükselişi duracak çünkü Lloyds Banking Group, müşterilerinin artık kredi kartıyla kripto para satın almasına izin vermeyecek.

   Bitcoin aralık ayı boyunca inanılmaz bir artış göstererek yaklaşık beş kat artmıştı ve bu yüzden insanlar da fırsattan yararlanma düşüncesiyle kredi kartlarına sarılıyordu.

   Büyük bankadan önemli karar

   Bitcoin geçtiğimiz ay ise ciddi bir gerileme yaşadı ve 8000 dolar seviyesine düştü. İngiliz bankası Lloyds Bank ise bu düşüşün devam etmesi hâlinde müşterilerinin kredi kartı borçlarını ödeyemeyeceğinden endişeleniyor.

   Guardian tarafından yapılan habere göre Llyods Banking Group sözcüsü bir konuşma yaptı ve artık kripto para satın alımları için kredi kartı ödemelerini kabul etmeyeceklerini dile getirdi. Tabii yine de dijital paraların bu kadar kısa sürede düşüş yaşaması tahmin edilmiyor.

   İngiltere modaya uydu

   Diğer yandan benzer kararlar farklı ülkelerde de uygulanmıştı. Örneğin geçtiğimiz dönemde ABD’de büyük markalar bu yönde adımlar attılar. JP Morgan, Bank of America ve Citigroup Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kredi kartıyla satın alımını risk içerdiği gerekçesiyle durdurdu.

   İnsanların merak ettiği ise şu; bankalar gerçekten risk sebebiyle mi böyle bir karar alıyor yoksa kripto paraların yükselişini mi durdurmak istiyorlar?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.