İndirmeniz de Sakınca Olacak Olan Uygulamalar

   Her zaman karşınıza indirmeniz gereken uygulamalar çıkar, bu sefer sizlere indirmemeniz gereken 3 uygulamadan bahsedeceğiz.

   İndirmeniz de Sakınca Olacak Olan Uygulamalar

   Bu zamana kadar haber başlıklarında sürekli yüklemeniz gereken uygulamaları gördük. Aslına bakarsanız bu tür haberler herkesin dikkatini çekmeye yetiyordu. Ama şimdi sizlere yükleme yapmamanız gereken uygulamalardan bahsedeceğiz. Kulağa biraz komik geliyor olabilir şu an için. Sonuçta insanlar neyi yükleyip neyi yükleyemeyeceğini bilmeyecek mi? Ama bunları gerçekten yükleme yapmamalısınız.

   QuickPic

   Bahsettiğimiz bu uygulama bir galeri uygulaması. Aslında bakarsanız birçok kişinin kullandığına şahit olduk ama bundan sonra kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Kullanım sebebi hem ücretsiz sunulması hem de kullanıcı yoğunluğunun çok olması. Neden mi kullanmamalısınız? Çünkü uygulamayı geçtiğimiz yıllarda Cheetah Mobile tarafından satın alındı ve duyumlara göre bu firma attığımız resimleri kendi bünyesine topluyormuş, sizlerde şimdiden dikkatli olun derim.

   ES File Explorer

   Google Play’in her ne kadar en popüler dosya tutucu rolünü üstleniyor olsa bile, bu indirmenizi gerektirmez maalesef. Uygulamayı kullanmaya başladığınız an pop-uplar ve aynı zamanda çeşitli eklentiler bilgisayarınızın önüne geliyor hatta bu eklentileri yüklemenizi istiyor ve bu sayede sizi de rahatsız ediyor. Aynı zamanda da sunulan bu ücretsiz uygulamada bir sürü ad-ware dolu. Bu bakımdan da bu uygulamayı yüklemekten geri tutun kendinizi.

   UC Browser

   Kullanıcıları tam olarak can noktasından vurarak, veri kullanımını en aza indirgediğini söylüyor bu uygulama. En çok Çin ve Hindistan bölgelerinde kullanılıyor ve internet tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamanın tavsiye edilmemesinin sebebi ise; kullanıcıların aramalarını ve aynı zamanda geçmişlerini Yahoo Hindistan ve Google’a gönderiyor olması. Aynı zamanda IMEI numarası, Mac ve Wi-Fi adresleri de bu sunuculara gönderiliyormuş. Bu bakımdan bu uygulamayı maalesef ki, telefonlarınızdan kaldırın.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.