IMDb Ücretsiz Film ve Dizi İzlemeye Olanak Tanıyor

   IMDB Freedive gelirini reklamlar üzerinden sağlayarak herhangi bir ücret ödemeden film ve dizi izleme olanağı sunuyor.

   IMDb Ücretsiz Film ve Dizi İzlemeye Olanak Tanıyor

   Dünyanın en önemli film ve dizi sitesi IMDb, yeni bir platform hazırladı. Şimdilik sadece ABD için kullanılabilir hale gelen servis, Freedive adıyla anılıyor.

   Platformun en önemli özelliği ücretsiz olması denilebilir. Gelirini reklamlar üzerinden sağlayan servis, herhangi bir ücret ödemeden film ve dizi izleme olanağı sunuyor.

   Stream rekabeti her geçen gün kızışıyor

   Özellikle Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu gibi servislerin stream sektöründe önemli paylara sahip olduğu söylenebilir. Küresel çapta yaygınlık kazanarak daha fazla kullanıcı elde eden Netflix, hiç şüphesiz dünyanın en çok tercih edilen yayın platformlarından bir tanesi.

   Bu pastadan bir dilim almak isteyen IMDb ise farklı bir bakış açısı sunarak ücretsiz platform geliştirdi.

   Platformda gösterilecek olan reklam sistemi, elbette kimi kullanıcıları rahatsız edebilir. Özellikle YouTube’taki kısa videolarda dahi reklamların çıkması, çoğu kişiyi rahatsız ediyor.

   Freedive’ın herhangi bir şekilde ücretli üyelik seçeneği sunmuyor oluşu, belirli bir kitleyi kendisinden uzaklaştırabilir.

   IMDb üzerinden ücretsiz olarak hangi filmler izlenebiliyor?

   Şu anda Freedive’a bakıldığında The Last Samurai, True Romance, Awakenings, The Illusionist ve Memento gibi kült filmlere rastlamak mümkün.

   Uzun bir süredir ünlü sanatçılar ile röportajlar, film ve dizilere ait fragmanlar ve dizi kesitleri gibi içerikler paylaşan IMDb, hali hazırda bu konuda destek sunuyor. Freedive servisi ise işi bir adım öteye taşıyacak.

   Gelelim bir diğer önemli konuya. Netflix ve Amazon Prime Video gibi içerik servisleri pek çok ülkede faaliyet gösteriyor.

   Freedive’ın sadece ABD için aktif hale gelmiş olması, ne yazık ki tam anlamıyla yaygınlık göstermesini engelleyebilir. Yani IMDb’nin bu noktada önemli bir adım atarak servisi batı bölgesine getirmesi önem teşkil ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.