İlk Çıktığında iPhone X Bulmak Zor Olacak

   Daha önceki iPhone X haberleri tekrar doğrulandı. iPhone X piyasaya ilk çıktığında sınırlı sayıda olacak.

   İlk Çıktığında iPhone X Bulmak Zor Olacak

   Eğer çıktığında iPhone X satın almayı düşünüyorsanız hem iyi hem de kötü haberlerimiz var. İyi haberler şu ki, sektör analisti Ming-Chi Kuo’ya göre prodüksiyon problemlerinin üstesinden gelindi. Daha önce Apple anten devre kartları ve arka kamera konusunda sorun yaşamıştı.

   Kötü haber ise; yine Ming-Chi Kuo’ya göre ilk aşama iPhone X’lerde sorun yaşanacak. Hatta çıkış zamanında Apple muhtemelen sadece 2-3 milyon üniteyi satışa sunabilecek. Dolayısıyla ilk dönem telefonun temininde ciddi sorunlar yaşanabilir. Aynı zamanda Kuo’ya göre dördüncü çeyrekte gerçekleştirilen sevkiyatlar da tahmini olarak 30-35 milyondan 25-30 milyona düşecek.

   2018’de iPhone X bulmak daha kolay olacak

   Bir diğer deyişle açıklamak gerekirse, eğer 3 Kasım’da çıktığında iPhone X elde etmek istiyorsanız en iyi şansınız ikinci ön sipariş döneminde satın alım yapmak olacaktır. İlk sipariş dönemi geçerken, ikincisi ise 27 Ekim tarihinde başlayacak. Kuo’ya göre telefonun temini ise 2018’in ilk çeyreklik döneminde kolaylaşacak ve elde edenlerin sayısı artacak.

   Yani birkaç ay içinde iPhone X satın alabileceksiniz fakat eğer yılbaşı öncesi elde etme planlarınız varsa suya düşebilir. Tabii diğer yandan tüm bunları aslında Apple’ın bir ‘satış stratejisi’ olarak yaptığını düşünenler de var.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.