Huawei Mate X Modelinde Gecikme Yok

   Huawei sözcüleri, Huawei Mate X çıkış tarihinde herhangi bir değişiklik olmayacağını, önümüzdeki haziran ayı itibariyle Mate X modelinin satışa sunulacağını dile getirdi.

   Huawei Mate X Modelinde Gecikme Yok

   Akıllı telefon sektörüne hızlı bir giriş yapan Huawei, kısa sürede büyük başarılara imza attı. Son yıllarda hazırladığı amiral gemi modelleri ile dikkatleri üzerine çeken firma, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında gösteriliyor.

   Şirketin bir süredir satışa sunmaya hazırlandığı Mate X modeli ise dört gözle beklenen ürünler arasında yer alıyor.

   Peki, Huawei Mate X, beklenen tarihte satışa sunulabilecek mi?

   Huawei Mate X modelinde gecikme olmadığı resmi olarak açıklandı

   Bilindiği üzere şu sıralar Samsung’un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Galaxy Fold adını verdiği katlanabilir akıllı telefon modelinde sorunlar yaşayan şirket, incelenmesi adına gönderilen örnekleri geri çağırdı.

   Bunun akabinde şirketten gelen açıklama, Galaxy Fold’un bilinmeyen bir tarihe ertelendiğini belirtiyor. Bu durum sonrasında ise gözler Huawei cephesine dönmüştü.

   Konuyla ilgili açıklamalar yapan Huawei sözcüleri, herhangi bir ertelenme olmayacağını, önümüzdeki haziran ayı itibariyle Mate X modelinin satışa sunulacağını dile getirdi.

   İddialar, modelin eylül ayına erteleneceğini söylüyordu. Fakat görünen o ki bu söylentiler asılsız çıktı.

   Firmanın böyle bir açıklama yapması, gönüllere su serpmişe benziyor.

   Huawei Mate X fiyat ve çıkış tarihi kesinliğini koruyor

   Çıkış tarihinin haziran ayı olarak belirlenmesinin yanı sıra Huawei Mate X, 2600 dolar etiket fiyatı karşılığında satışa sunulmuş olacak.

   Dışarı doğru katlanan yapısı ile büyük bir merak uyandıran cihaz, sektöre yeni bir soluk getirebilir. Kullanıcıların bu tarz cihazları benimseyip benimsemeyecekleri elbette epey merak ediliyor.

   Plastik yüzeye sahip olan OLED paneller kullanılarak tasarlanan Huawei Mate X, görünüşe bakılırsa dayanıklı olacak.

   Özellikle Galaxy Fold olayına rağmen Huawei’nin geri adım atmaması, şirketin yeni modeline epey güvendiğini ortaya koyuyor. Yaz dönemi içerisinde gelecek olan incelemeler ise elbette cihaza dair daha fazla bilgi edinilmesini sağlayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.