Huawei Mate 9 İçin Android Oreo Güncellemesi Yolda

   Geçtiğimiz yıl çıkan Huawei amiral gemisi de yeni Android Oreo sürümü alıyor.

   Huawei Mate 9 İçin Android Oreo Güncellemesi Yolda

   Haberlere göre Huawei şu sıralar Mate 9 telefonlarını Android 8.0 Oreo güncellemesi için hazırlıyor. Her ne kadar henüz Google Oreo’yu çıkarmasa da söylentilere göre Çin menşeli teknoloji devi erken testleri yeni işletim sistemi için başlattı. Huawei Mate 9, firmanın geçtiğimiz yıl çıkan amiral gemisi modeliydi.

   Android 7 Nougat da Mate 9 ile gelmişti

   Ek olarak, son zamanlarda Huawei Mate 9’u Android 8.0 Oreo yüklü olarak Geekbench testlerinde görmüştük. Huawei MHA, nam-ı diğer Mate 9 Huawei’nin Android 7.0 Nougat yüklü ilk akıllı telefonuydu ve şimdi de Mate 10’un Oreo’yla gelen ilk Huawei modeli olması bekleniyor.

   Her ne kadar güncellemenin çıkış tarihi hakkında net bilgimiz olmasa da Geekbench’teki listelemeye göre Huawei’nin yüksek teknolojili telefonuna Android Oreo’nun gelmesi için çok fazla beklemeyeceğiz.

   Android 8.0 Oreo için öncelik Mate 10’da

   Huawei aynı zamanda sıradaki amiral gemisi modelini 16 Ekim tarihinde açıklayacağını duyurmuştu fakat telefonun ay sonuna kadar raflara düşmesi beklenmiyor. Firma muhtemelen Mate 10 çıktıktan sonra Mate 9 için de Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlayacak.

   Mate 9’un 64GB sürümü Türkiye garantili olarak şu anda yaklaşık 3000 TL’ye satılıyor. 5.9 inç ekranlı telefonda aynı zamanda 4GB RAM, 4000mAh batarya, 2.4GHz sekiz çekirdekli işlemci, 12MP arka kamera ve 8MP ön kamera bulunuyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.