Huawei 550 Milyon Adet Telefon Satışını Hedefliyor

   Akıllı telefon sektöründe üçüncü büyük üretici olan Huawei, önümüzdeki 2 yıllık periyotta 550 milyon telefon satmayı hedefliyor.

   Huawei 550 Milyon Adet Telefon Satışını Hedefliyor

   Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Huawei, her geçen gün daha fazla akıllı telefon satmayı başarıyor. Çin’de doğan ve hızla tüm dünyaya yayılan Huawei telefonları, şimdilerde birçok ülkede epey popüler.

   Firmanın bu hızlı yükselişi hedeflerin de artmasını destekliyor. Zira şirket, 2 yıl içerisinde tam 550 milyon adet telefon satmayı bekliyor.

   2018 yılında 208 milyon adet telefon sevkiyatı gerçekleşti

   Konu ile ilgili yeni açıklamalar yapan Huawei Tüketici CEO’su Yu Chengdong, geride bıraktığımız yıl içerisinde 208 milyon adet telefon sevkiyatı gerçekleştirdiklerine değindi.

   Küresel akıllı telefon sektörüne bakıldığında üçüncü büyük üreticinin Huawei olduğu görülüyor.

   2019 yılının gelmesiyle satış hedefini 250 milyon adet olarak belirten firma, 220’de ise 300 milyon adet akıllı telefon satmayı bekliyor.

   2 yıllık periyotta ön görülen satış adeti 550 milyonu buluyor. Tabi bu rakama ulaşılıp ulaşılamayacağı hem Huawei’ye hem de diğer büyük üreticilere bağlı denilebilir.

   Akıllı telefon sektöründeki rekabet sürüyor

   Şu anda Samsung ve Apple arasında büyük bir rekabet söz konusu. Bu savaşın içerisine girmeyi başaran Huawei, ikiliye göre sektöre daha geç katıldı.

   Ayrıca akıllı telefon sektöründe önemli rol üstlenen farklı üreticileri de es geçmek yanlış olacaktır. Yine Çin’de doğan Xiaomi, bu alanda epey başarılar kaydetti.

   Samsung ve Apple markalarının yaşadıkları durağan süreç devam ederse Huawei’nin daha farklı başarılara imza atabileceği söylenebilir. Fakat sektör adına büyük bir sürpriz görürsek ve ikiliden herhangi biri öncü bir yeniliğe imza atabilirse elbette işler değişebilir.

   Sadece ekonomik düzeyde akıllı telefon modellerine imza atmakla yetinmeyen Huawei, amiral gemi olarak nitelendirilen ve fiyatı daha yüksek olan cihazlar da geliştiriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.