Huawei 2018 Yılında 200 Milyon Cihaz Satmayı Başardı

   2017 Yılında 153 milyonluk bir satış gerçekleştiren dev firma, 2018 yılında ise 200 milyon cihaz satmayı başardı.

   Huawei 2018 Yılında 200 Milyon Cihaz Satmayı Başardı

   Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasına giren Huawei, şimdilerde önemli bir başarıya imza atmasıyla gündemde. Çin merkezli şirket, bir süredir hedeflediği akıllı telefon satış miktarına nihayet ulaşmış durumda. Satış hedefi olarak da tanımlayabileceğimiz bu durum, şirketin 2018 yılında ulaşmak istediği bir başarı olarak görülüyordu.

   Tam 200 milyonluk satış gerçekleşti

   Yeni akıllı telefon modeli Nova 4’ün duyurusu esnasında konuşan şirketin mobil bölüm başkanı, 200 milyon cihazlık satış başarısına ulaştıklarını resmi ağızdan açıkladı. Geçtiğimiz yıl 153 milyonluk bir satış gerçekleştiren dev firma, hedefini arttırarak 200 milyona getirmişti.

   2018 yılı içerisinde 200 milyonluk satış rakamına ulaşmak, elbette Huawei için mükemmel bir performans olarak görülebilir.

   Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan açıklamalarda şirketin 100 milyonluk bir satış başarısı elde ettiğine dikkat çekilmişti. Sadece 5 aylık bir periyot içerisinde 100 milyonluk bir satış daha gerçekleştiren Huawei, hızlı bir performans elde etmeyi başardı.

   Bu yıl dahilinde çeşitli zorluklarla karşı karşıya gelen firma, özellikle çeşitli yasaklamalar ile anılır olmuştu. Tüm bu zorluklara göğüs gerdiği anlaşılan şirketin her şeye rağmen başarı elde ettiği bir yıl yaşadığı söylenebilir.

   2019 için hedef daha da büyük

   Huawei, elde ettiği bu başarı ile yetinmek istemiyor. Şirket cephesinden gelen duyumlarda, firmanın 2019 yılında dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmak istediği kaydedilmişti. 200 milyonluk başarı göz önünde bulundurulduğunda bu hedefin imkansız olmadığı düşünülebilir.

   Hız kesmeden yeni akıllı telefon modelleri geliştirmeyi sürdüren Huawei, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de önemli modeller satışa sunacak.

   Özellikle şirketin P20 Pro ile elde ettiği başarıyı bir sonraki amiral gemi modelleri ile taçlandıracağı ön görülüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.