HTC U12 Ortaya Çıktı

   Tayvan’da yapılan 5G etkinliğinde yeni HTC modeli HTC U12 olabilir.

   HTC U12 Ortaya Çıktı

   Geçtiğimiz hafta Tayvan’da yapılan bir 5G etkinliğinde HTC yeni telefonunu gösterirken, bunun da U12 modeli olduğu konuşuluyor. Şimdilik bu gizemli cihaz hakkında bilinenler çok az fakat hem çeşitli söylentiler hem de bazı ihtimaller var.

   Gizemli model HTC U12 mi?

   Bilindiği gibi HTC genellikle amiral gemisi telefonlarını bahar aylarında yayınlıyor. Dolayısıyla zamanlama makul duruyor. Aynı zamanda son çıkan U11 Plus modeli gibi geniş, 18:9 çerçeve oranlı ve ince çerçeveli bir ekrana sahip. Dolayısıyla bunun amiral gemisi bir cihaz olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

   Her ne kadar HTC telefonu 5G etkinliğinde gösterilse de cihazda 5G teknolojisi kullanılmıyordu. Bunun yerine gigabit LTE teknolojisi ve LAA adıyla bilinen bir sistem yer alıyordu. LAA ile LTE hızı 5GHz Wi-Fi hızına çekiliyor.

   Şu anda Qualcomm tarafından Snapdragon 835 işlemci çipsetlerinde LAA destekleniyor. Dolayısıyla bu gizemli telefonun da Qualcomm’un son nesil Snapdragon işlemcisiyle çıkma olasılığı var.

   Yüksek internet hızları

   Demo tanıtımı sırasında HTC telefonu yerel hücresel veri ağı üzerinde 809 Mbps hıza erişti. LAA ile U12 gigabit düzeyinde hızlara da yükselebilirken, bu yine de çok önemli bir gelişme olarak kabul edilmiyor çünkü benzer özellikler U11’de de mevcuttu.

   Ayrıntılı bilgiler için sanırız ki HTC’den gelecek resmî açıklamayı bekleyeceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.