Hızlı İnternet İçin İki Teknoloji Devi Bir Araya Geliyor

   Facebook ve Microsoft yeni bir anlaşmayla kullanıcılarının daha hızlı internet kullanabilmeleri için bir anlaşma yaptı. İki dünya devinin ortak çalışmasından çıkacak sonucun tüm kesimlerce heyecanla beklediğini söyleyebiliriz.

   Hızlı İnternet İçin İki Teknoloji Devi Bir Araya Geliyor

   İki dev bir arada

   Son yıllardaki hızlı artışıyla internet teknolojisinde bir numara olan Facebook, kullanıcıları için bir çalışmaya daha imza atıyor. WhatsApp’ı satın almasıyla gündeme damga vuran Facebook bu sefer ki çalışmasıyla da damga vuracağa benziyor. Bu çalışmasını diğer bir dünya devi Microsoft ile birlikte yapmaya hazırlanıyor. Dünya sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak için sürekli çözüm aramakta. Çıkan her uygulama bir diğerini geçmek için popülerlik savaşı vermekte. İşte bu savaşta lider olmasına rağmen yine de boş durmayan bir dev var o da Facebook şirketi. Kullanıcılarına mobilden bedava Facebook özelliğini sunmuştu bir aralar. Daha sonra ise WhatsApp’ı da satın alan şirket, bu uygulamayı da kullanıcılarına tamamen ücretsiz hale getirmişti. Microsoft şirketi ise sunduğu son teknolojilerden biri olan Windows 10 özelliğini kullanıcılarına ücretsiz sunmuştu.

   Daha hızlı internet

   İnterneti kullanıcılarına daha hızlı sunmak isteyen iki şirket birleşerek daha güçlü bir yapılanma için anlaşmaya karar verdi. Atlantik okyanusunun altına kablolar döşeyerek interneti hızlandırmayı planlayan iki firma sunacağı internet hızının 160 Terabit hızında veri aktarımı sağlayacağını belirtti. Beraber bir basın açıklaması yapan şirketler, kabloların ABD’den başlayıp İspanya’dan çıkacağını duyurdu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.