Hindistan Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Fabrikasını Açıyor

   Hindistan’ın Noida şehrinde açılacak olan Samsung üretim fabrikasında yılda 120 milyon cihazın üretileceği konuşuluyor.

   Hindistan Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Fabrikasını Açıyor

   Hindistan Dünyanın en büyük akıllı telefon fabrikası ile büyük bir adım atıyor. Açılışa Güney Kore Başkanı da katılacak. Hindistan bu fabrika ile 1 yılda 120 milyon akıllı telefon üretimi yapmayı hedefliyor. Üretim fabrikasında toplamda 5000 işçi çalışacak.

   Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, resmi bir ziyaret ile Hindistan’da bulunuyor. Ziyaret esnasında 141 bin metrekare alana kurulu olan bir fabrikanın açılışına da katılacak. Fabrikaya 700 milyon dolar bir yatırım yapıldı. Büyük üretim fabrikası sayesinde 5000 kişiye de iş imkanı sunulacak. 1.3 Milyar nüfuslu Hindistan’da işsizlik ciddi bir sorun. Ayrıca 1,3 milyar nüfusa sahip olmalarına rağmen akıllı cihaz kullanan insan sayısı da 400 milyon civarında.

   En büyük Samsung fabrikası

   Hindistan’ın Noida şehrinde açılacak olan üretim fabrikasında 3 yıl için üretim planı bile yapıldı. Yılda 120 milyon cihazın üretileceği fabrikada büyük bir istihdam sağlanacak. Samsung’un kuracağı fabrika dünya üzerinde bir ilki de gerçekleştirecek. Hem en büyük olma özelliği hem de yıl içerisinde en fazla üretim yapan akıllı cihaz fabrikası olarak tarihe geçecek.

   Güney Kore’li firma Samsung bu atılım ile Hindistan pazarına tamamen hakim olmayı hedefliyor. 1.3 milyar nüfuslu ülkede her 3 kişiden 2 sinde akıllı cihaz yok. Samsung bu fabrika ile daha fazla insanı akıllı cihaz sahibi yapmak içinde büyük bir uğraş verecek.

   YORUMLAR
   1. Zeynep dedi ki:

    Türkiye’de bu tarz yatırımlar görmek istiyoruz.