Her İnternete Bağlanmayın!

   Biz insanlar çoğu zaman internetsiz bir ortamda bulunmaktan korkarız. Pekâlâ dışarılarda girdiğimiz internet ne kadar güvenli, ona güveniyor muyuz?

   Her İnternete Bağlanmayın!

   Telefonun bizde olan önemini vurgulamaya pek gerek duymuyorum. Özellikle de sabah kalktığımız zaman, tek korkumuz telefonumuzun yanımızda olmaması oluyor. Aslına bakarsanız bu tam anlamıyla psikolojik bir rahatsızlık ki gerçekten ben buna artık eminim. Uzun zamandır insanların ilgilendiği tek şey telefon olmak ile birlikte hayatlarının en önemli noktası haline gelmiş bulunmakta. Dışarıya çıktığımız zaman bile biliyoruz ve görüyoruz ki onlar sadece ellerinde telefon ile yaşayan insanlar. En önemli kıstas ise ne biliyor musunuz, telefonlarda internetin olması eğer internet yok ise o telefonların ilgi dağılıyor. Ama en azından oturduğumuz kafelerde bize bunu sağlıyorlar. Pekâlâ ne kadar sağlıklı wifi’ler?

   Dışarıda bulunan internetler güvenli mi?

   Arkadaşlar eğer ücretsiz bir internet ve aynı zamanda oturduğunuz yerde ki kafelerde internet bulunuyorsa, buna girmemeniz gerektiğini düşüyoruz ki uzmanlarda böyle düşünüyor. Çünkü o tür internetlerin oldukça güvensiz olduğunu ve aynı zamanda sosyal hesap şifrelerinin ve banka hesaplarının şifrelerini ele geçirmelerini sağlıyor.

   Nasıl güvenli olduğunu anlarız?

   Güvenli olup olmadığını nerelerde anlayacağımızı uzmanlar bazı şekilde açıklıyorlar. Mesela bulunan sayfalar muhakkak HTTPS ile başlamalıdır. Eğer bu kod ile başlıyorsa, bilinmelidir ki o güvenli bir seçenektir. Aynı zamanda da görüyoruz ki HTTPS ile güvenli giriş seçeneği karşımıza çıkmaktadır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.