Her Ay 1 Milyon Akıllı Telefon Satılıyor

   Türkiye’de akıllı telefon satışları gün geçtikçe artış gösteriyor. Sadece 3 ayda 3 milyon satış yapılan ülkemizde geçen yılın ilk üç ayına göre bu yıl ki çeyrekteki satışların 10 kat atarak 3.1 milyona ulaştığı açıklandı.

   Her Ay 1 Milyon Akıllı Telefon Satılıyor

   Yenilenen teknolojiler ile insanlar yeni cihazlara ilgi duymaya başladı. Aldığımız bir telefonun yeni sürümü daha çıkmadan kitlelerce beklenmekte

   Bu yıl ki çeyrekteki satışların 10 kat atarak 3.1 milyona ulaştığı açıklandı

   Piyasaya sürüldüğü gibi de hemen satın alınmakta. Eski telefonunu dahi satmayan insanlar hemen bir yenisine sahip oluyor. Öyle bir döneme girdik ki 3 yaşındaki çocuğun elinde dahi akıllı telefon bulunmakta. Hal böyle olunca satışların da artması çok normal karşılanmalıdır. Teknoloji bağımlısı bir ülke haline geldik ve sabahtan akşama hatta geceleri dahi elimizde ya bir telefon ya da bir bilgisayar. Sürekli teknolojiyle iç içe bulunmaktayız. Tabi ki bunun en büyük kazancı yine üreticiler oluyor. Sürekli yeni markalar yeni modeller piyasaya sürülüyor. Belki hiç kullanmayacağımız bir özellik için dahi telefon satın alıyoruz. Öyle paralar veriyoruz ki yerine araba alabileceğimiz boyutlara ulaşıyor. 2-3 aylık maaşımızı resmen bir küçük kutu için veriyoruz.

   Bu yıl ki satışların 10 kat artmasının en büyük sebebi ise yine yeni çıkan bir teknoloji olan 4.5 G teknolojisi oldu. Kullanıcıların daha hızlı bir internet için elindeki telefonları değiştirdiği veya yeni telefonlar aldığı görülmekte. Bunun yanı sıra bir de GSM firmalarının da yaptığı kampanyalarda çok etkili olduğu söylenebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.