Hangouts Akıllı Yanıt Özelliği Aktif Edildi

   Hangouts, içerisinde makine öğrenme teknolojisini barındıran yeni güncelleme ile akıllı yanıt verme özelliğine kavuştu.

   Hangouts Akıllı Yanıt Özelliği Aktif Edildi

   Google, bir süre önce Hangouts servisini kapatacağını ve yerine Hangouts Chat ve Hangouts Meet uygulamalarını alacağını açıklamıştı. 2020 itibariyle uygulanacak olan bu karar, görünüşe bakılırsa yeni özelliklerin uygulamaya eklenmesine engel teşkil etmiyor. Zira yapılan açıklamaya göre Hangouts, yeni güncelleme ile akıllı yanıt verme özelliğine kavuştu.

   Hangouts akıllı yanıt özelliği geliyor

   Google tarafından yapılan açıklamaya göre içerisinde makine öğrenme teknolojisini barındıran yeni bir özellik söz konusu. Akıllı yanıt verme adıyla anılan bu yeni özellik, konuşmanın gidişatına uygun bir şekilde 3 farklı yanıttan oluşuyor. Doğrudan yeni bir cevap yazmak yerine klavyenin üzerinde beliren 3 farklı yanıtı seçmeniz mümkün olacak.

   Büyük oranda zamandan tasarruf etme imkanı doğuracak olan yeni özellik, aynı zamanda önemli anlarda mesaj yazma derdini de ortadan kaldıracak. Tek bir yanıta dokunarak saniyeler içerisinde cevap yazabileceksiniz. Özelliğin makine öğrenme teknolojisine sahip olması, konuşmanın gidişatına uygun otomatik yanıtlar görmeyi mümkün kılacak. Doğru ve uygun yanıtlar üretecek olan sistem, eğer ihtiyacınız dışında olan yanıtlar ortaya koyarsa yeni bir cevap yazmanız gerekecek.

   Akıllı yanıt şu an sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor

   Yapılan açıklamada bahsi geçen özelliğin İngilizce dilinde kullanıma sunulduğu belirtildi. Diğer diller için ne yazık ki şimdilik yeni özelliğin aktif hale gelmediği dile getirildi. Çalışma içerisinde olan Google’ın yakın zamanda bu özelliği diğer diller için de devreye alması bekleniyor.

   Teknoloji dünyasında makine öğrenme yetenekleri her geçen gün daha fazla yer teşkil ediyor. Farklı mobil uygulamalar tarafından kullanılmaya başlanan bu teknoloji, doğrudan kullanıcı alışkanlıklarının hesap edilmesini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda yapay zeka sistemi dahilinde de kullanımı yaygınlaşmakta olan makine öğrenme, ilerleyen dönemlerde çok daha fazla kullanılacağa benziyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.