Hangi Telefonlarda Kulaklık Girişi Yok?

   Apple tarafından yapılan son tanıtım ile birlikte kulaklık girişinin olmaması dikkat çekerken, farklı modellerde de benzer özellikler bulunuyor.

   Hangi Telefonlarda Kulaklık Girişi Yok?

   Apple daha ince bir telefon üretebilmek adına yeni modelinde kulaklık girişini kaldırdı. iPhone 7 modeli ile birlikte bu konuda oldukça radikal bir karar alan ve bunu uygulamayı da başaran Apple, bu kararıyla bile çok konuşulmayı başardı. iPhone 7 ile birlikte gündeme gelen yenilik bir ilk olarak algılansa da piyasadaki pek çok farklı modelde de kulaklık girişine yer verilmemiş durumda.  Fakat mevcut piyasa şartlarında kulaklık girişi olmayan telefon denildiğinde akla ilk gelen model kuşkusuz Apple’ın yeni cihazı iPhone 7.

   Hangi modellerde kulaklık girişi yok?

   iPhone 7 dışında kulaklık girişine yer vermeyen marka LeEco. Le 2, Le 2 Pro ve Le 2 Max modellerinde kulaklık girişi kullanmayan marka, bu giriş yerine USB Type-C’yi tercih etmiş durumda.

   Kulaklık girişi olmayan bir diğer model ise Motorola Moto Z. Tanıtımı yeni gerçekleştirilen yeni telefonda kulaklık girişi olmamasına rağmen cihazın kalın olması dikkat çekiyor. Öyle ki 5.2 mm’lik bir tasarımla gelen cihaz benzer modellere göre oldukça kalın.

   Bu tip modellerde kulaklık girişi olmasa da özel adaptörler ile birlikte kablolu bir şekilde kablolu olarak cihazlardan ses çıkışı alabilmek mümkün. Bu bakımdan telefonlarda kulaklık girişi olmasa da mevcut donanımlar ile birlikte kablo konusunda tamamen durum iptal edilmiş değil. Bu bakımdan kablosuz kulaklık istemeyen kişiler, bu telefonları aldıktan sonra da yine bu alışkanlığını değiştirmek durumunda değil.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.