Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu

   FIFA 18 beklenen çıkışını yaparken satışlarda da zirveye yerleşti.

   Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu

   İngiltere’de haftalık kutulu oyun satış rakamları açıklanırken, beklenen oldu ve FIFA 18 çıkış haftasında aksiyon oyunu Destiny 2’yi geride bırakarak bir numaraya yerleşti. EA Sports’un futbol oyunu zaten İngiltere’de her zaman için popüler olurken, görünüşe göre bu sene de değişen bir şey yok.

   FIFA 18’de geçen yıla göre düşüş var

   Buna rağmen yayınlanan istatistiklere göre, FIFA 17 ile kıyaslandığında FIFA 18’in kutulu satışları yüzde 25 düşmüş gözüküyor. Bu aslında insanların daha çok dijital oyunlara yönelmesiyle de ilgili olabilir. Hatta Call of Duty: Advanced Warfare, Watch Dogs 2 ve Dishonored 2 gibi oyunlara baktığımızda, onlar da ilk yapımlara oranla daha az satış rakamlarına erişmişti.

   Nintendo Switch’te satmadı

   Diğer yandan, Chart-Track verilerine göre FIFA 18’in satışlarının sadece yüzde 1’i Nintendo Switch üzerinde gerçekleşti ve yüzde 60 PS4, yüze 37 ise Xbox One üzerinde gerçekleşti. Switch sürümü epey beklense de ilk aşamada stok problemleri yaşandı ve bu satışları da etkiledi.

   FIFA 18 ile Destiny 2’nin ardından ise listede üçüncü sırayı Forza Horizon 3 aldı. Bir diğer futbol oyunu PES 2018 ise çıktığı günden bu yana ilk defa ilk 10 gerisine düştü ve 12. sırada bulundu.

   2017 Yılında en çok oynanan oyunları merak ediyorsanız en çok oynanan oyunlar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.