Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu: Uncharted Zirvede

   Chart-Track tarafından haftanın en çok satan kutulu oyunları listesi yayınlandı.

   Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu: Uncharted Zirvede

   İngiltere’de kutulu oyun satış rakamları belli olurken, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, ilk haftasında listeyi ikinci sırada tamamladı. Birinci sırada ise Naughty Dog’un beklenen macera-aksiyon oyunu Uncharted: The Lost Legaacy yer aldı. Bunların ardından Codemasters’ın F1 2017’si, Grand Theft Auto V ve Crash Bandicoot’s N. Sane Trilogy geldi.

   Eski oyunlar halâ tepede

   Listedeki oyunlar arasında yeni çıkan sadece Mario + Rabbids olmadı. Aynı zamanda 2 Eylül’de çıkan yeni PS4 oyunu Everybody’s Golf altıncı sırada, Yakuza Kiwami ise sekizinci sırada yer aldı. Uzun süredir beklenen kutulu ARK: Survival Evolved da sonunda erken erişim aşamasından çıktı ve yedinci sıradan listeye giriş yaptı.

   Hayal kırıklığı yarattılar

   Multiplayer zombi shooter oyunu Dead Alliance ile PS4 ve Xbox One için çıkan Resident Evil: Revelations HD ise hayal kırıklığı yarattılar. İki oyun, ilk hafta satışlarında listeye 39. ve 40. sıradan girdiler.

   Son Uncharted oyunu ise 2 hafta önce çıkmıştı ve ilk defa seride Nathan Drake ana karakter değildi. Oyun oldukça beğeni toplarken, seriye de yeni bir perspektif katmıştı. Mario + Rabbids ise geçen hafta çıktı ve yine eleştirmenlerden neredeyse tam not aldı.

   Chart-Track’ın ilk hafta satış rakamları aşağıdaki gibiyken, bunlar sadece İngiltere’yi ve kutulu oyun satışlarını içeriyor. Yani global Steam, Origin veya uPlay satışları listede değil.

   1. Uncharted: The Lost Legacy

   2. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

   3. F1 2017

   4. Grand Theft Auto V

   5. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

   6. Everybody’s Golf

   7. Ark: Survival Evolved

   8. Yakuza Kiwami

   9. Overwatch: Game of the Year Edition

   10. Forza Horizon 3

   Türkiye’de en çok oynanan oyunları merak ediyorsanız 2017 verilerine; en çok oynanan oyunlar başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.