Hackerlar Ünlülerin Instagram Hesaplarını Çaldı

   Hackerlar Instagram’a ciddi bir saldırıda bulunurken, ünlülerin hesapları da ele geçirildi.

   Hackerlar Ünlülerin Instagram Hesaplarını Çaldı
    
   Bir grup hacker bu hafta popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da bir açık buldu ve 6 milyon hesabın telefon numaralarıyla e-posta adreslerine eriştiler, ardından bilgileri internette satmaya başladılar.

   Hedef ünlüler oldu

   Hackerların asıl hedefi ise ünlü kişiler ve onaylanmış hesaplardı. Bunların arasında 2 gün önce hesabı ele geçirilen Selena Gomez de vardı.

   Hackerlar buldukları açıkla ünlü şarkıcının hesabında eski erkek arkadaşı Justin Bieber’ın çıplak fotoğraflarını 125 milyon kişiyle paylaşmıştı.

   Daily Beast tarafından yapılan habere göre toplamda 1000’in üstünde iyi tanınmış ünlünün, sporcunun ve şarkıcının hesapları ele geçirildi. Sanal korsanlar bilgileri Bitcoin aracılığıyla satışa çıkarırken, bu şekilde izlerini de takip ettirmiyorlar.

   Instagram’dan çalınan hesaplar için doğrulama geldi

   Instagram da firma olarak bugün bir açıklama yaparak güvenlik açığı olduğunu kabul etti fakat toplamda kaç kişinin mağdur olduğunu söylemedi. Firmanın CTO’su Mike Krieger, az miktarda hesabın çalındığını düşündüklerini söyledi.

   Instagram’da şu anda 700 milyonun üzerinde hesap varken, bunların 6 milyonunun ele geçirilmesi ise hiç de azımsanacak bir rakam değil. Üstelik aralarında oldukça popüler kişilerin telefon numaraları ve e-posta adresleri de var.

   Instagram ise, sorunu çözüme kavuşturduklarını ve güvenlik güçleriyle beraber suçluların peşine düştüklerini duyurdu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.