Güvenlik Damgalı Note 7 Patladı

   Samsung tarafından iade işlemleri sonrasında sorunsuz ve güvenli olarak tanımlanan modellere güvenlik damgası eklenirken bu modellerin de patlamaya başladığı öğrenildi.

   Güvenlik Damgalı Note 7 Patladı

   Samsung, Galaxy Note 7 cihazları için geri toplama işlemleri ile birlikte telefonlardaki sorunların çözülmesini amaçlamıştı. Bu doğrultuda cihazın piyasaya çıktığı tüm pazarlarda geri toplama işlemlerinde başlanırken geri iade işlemleri sonrasında telefonlardaki sorunlar giderilerek tekrar piyasaya sunulmuştu.

   Yeni modeller damgalandı

   Yeni piyasaya sunulan modelleri önceki modellerden ayrılabilmesi adına yeni telefonlarda güvenlik damgası kullanılırken yeni bir patlama haberi daha geldi. Yeni patlama haberinin en dikkat çeken yönü ise güvenlik damgası bulunan cihazın patlaması.

   Dumandan zehirlendiler

   Yabancı basında yer alan haberlerde Galaxy Note 7 kullanıcısının eşiyle sabah uyandığında odanın tamamen dumanla kaplı olduğunu gördüğü ve aynı zamanda eşinin ODADAKİ Duman nedeniyle zehirlenme tehlikesi geçirdiği belirtildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Galaxy Note 7 bataryasında yaşanan sorun nedeniyle duman çıkararak yanmaya başladığı ve bu çıkan dumanlar nedeniyle kullanıcıların duman zehirlenmesi yaşadığı belirtildi. Yaşanan bu patlama olayının ardından Galaxy Note 7 için yapılan tartışmalar yeni bir boyuta ulaşırken Samsung tarafından alınan bugünkü karar ile birlikte cihazların artık üretilmeyeceği belirtilmişti. Fakat piyasada kullanılan telefonların tehlikeli olması da soru işaretleri yarattı. Bu nedenle hala Galaxy Note 7 kullanan kişilerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı ve cihazların patlama olaylarına karşı herhangi bir önlemin alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.