Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler

   Dijital varlıklara Güney Kore’de gençler daha fazla ilgi gösteriyor.

   Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler

   Bu hafta Güney Kore’de bir anket yayınlandı. Ülkede dijital varlıklara en çok yatırım yapan kesimin 20’li yaşlardaki gençler olduğu ortaya çıktı. Ülke son yıllarda kripto para sektörünün en aktif olduğu bölgelerden biri hâline gelirken, 2 milyondan fazla Güney Koreli vatandaşın en azından bir tane dijital varlığa yatırım yaptığı gözlemlendi.

   Kripto para piyasasında genç yatırımcıların sayısı daha fazla

   Bölgesel yayın organı Yonhap’a göre ülkede özellikle 20’li yaşlarındaki vatandaşlar konu kripto para yatırımı ve ticareti olunca çok daha aktif. Güney Kore de Asya’nın dördüncü büyük ekonomisi olarak bilinirken, yeni çıkan hükumet yasalarına rağmen ülkedeki kripto para kullanımı giderek artıyor.

   2 milyonun üstünde Güney Koreli vatandaşta Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Bitcoin Core ve Ethereum gibi popüler dijital para birimleri bulunuyor.

   Anket Aralık ayında yapılırken, 25-64 yaş aralığında 2530 Koreli katılım gösterdi. 20’li yaşlarında olan katılımcıların yüzde 22.7’si kripto ekosistemi içinde aktif şekilde yer alırken, ardından 30’lu ve 40’lı yaşlar geldi. Yani yaş aralığı genişledikçe, kripto paralara ilgi de azalıyor.

   Kısacası, Güney Kore kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkelerden birisi ve özellikle bu sektör genç yatırımcıları kendine çekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.