Güney Kore Kripto Paraları Vergilendirecek!

   Bitcoin ve diğer kripto paralar akıl almaz şekilde yükselirken, bilindiği gibi herhangi bir vergilendirme yapılmıyordu.

   Güney Kore Kripto Paraları Vergilendirecek!

   Güney Kore hükumeti bugün bir açıklama yaptı ve şu anki yasalar altında kripto para birimlerine bazı vergilerin uygulanabileceğini duyurdu. Hükumet organlarından gelen bu açıklamaya göre yeni yasalar 2018’in ilk yarısında uygulamaya konulacak. Ayrıca diğer vergilendirmeler de değerlendirme altında fakat bazılarını entegre etmek zor olduğu için zaman alabilir.

   Kripto paralara vergi getirmek mümkün mü?

   Güney Kore hükumeti yoğun kripto para kullanımını vergilendirmeyi gözden geçirirken, konuya ilişkin açıklama yapan ve Maliye Bakanlığı’nda vergilendirmeden sorumlu olarak çalışan Choi Young-rak durumun geleceği hakkında bilgi verdi.

   Konu aslında daha önce de tartışmaya açılmıştı fakat yeni alınan karara göre belli vergilendirmeleri kripto para birimlerine uygulamak mümkün olacak. Bu vergi planı önümüzdeki 6 ay içinde belli olacak ve uygulamaya geçirilecek.

   Cumhurbaşkanı da kararı destekliyor

   Ayrıca buna ek olarak son toplantısında Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in de bazı açıklamalar yapmıştı ve vergi gelirinin takibinin zorluğuna karşı önlemler alınması, kripto para birimlerinin de düzenlenmesi gerektiğini belirtmişti.

   Bakalım Güney Kore’nin aldığı bu önlem gelecekte diğer ülkelere de yansıyacak mı, yoksa başarısız mı olacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.