Google’dan Yeni Akıllı Ekran

   Google Nest Hub Max adıyla tanıtılan akıllı ekran, 10 inç boyutunda bir tasarım ile geliyor.

   Google’dan Yeni Akıllı Ekran

   Akıllı ev çözümlerine dair üretilen ürün sayısı her geçen dönem artış göstermeye devam ediyor. Bu alanda uzman isimlerden biri haline gelen Google, sesli asistan servisinin yanı sıra hoparlör ve akıllı ekran gibi ürün desteği de sunuyor. Nitekim firmanın duyurusunu yaptığı son ürün, bu yönde oldu. Google Nest Hub Max adıyla tanıtılan akıllı ekran, 10 inç boyutunda bir tasarım ile geliyor.

   Farklı özellikler tek bir üründe buluşuyor

   Akıllı ev teknolojilerine farklı açıdan yaklaşan Google, farklı özellikleri tek bir ürün etrafında topluyor. Buna göre Nest Hub Max, bir iç güvenlik çözümü sunabilecek. Doğrudan kameranın akıllı telefona yansıtılmasına imkan tanıyan ekran, böylelikle evin dışarıdan izlenmesine olanak tanıyor. Üstelik yüz tanıma özelliğine sahip olan cihaz, belirli bilgileri sadece atanmış kişilere gösterecek. Böylelikle kişisel bilgilerin gizliliği etkin bir şekilde sağlanmış oluyor.

   Yüz tanıma bilgilerinin sunuculara aktarılmadığına dikkat çeken Google, bu bilgilerin sadece yerel cihazda depolandığına değindi. Nest Termostat kontrolünü yapabilen cihaz, ayrıca dijital fotoğraf çerçevesi olarak kolayca kullanılabiliyor.

   YouTube ve görüntülü görüşme desteği mevcut

   Eğlence ve iletişim unsurlarına da değinmeyi ihmal etmeyen Google, yeni akıllı ekranında YouTube üzerinden video izlemeye olanak tanıyor. Bunun yanında Google Duo uygulamasını destekleyen ekran, bu sayede görüntüleme görüşme şansı yaratıyor. Bir yandan mutfaktaki işlerinizi yapabilir, diğer yandan sevdikleriniz ile görüntülü görüşebilirsiniz.

   Mükemmel bir mutfak ekranına dönüşen ürün, elbette evin diğer noktalarında da kolayca kullanılabilecek. Tüm bu bilgilerin dışında ürünün fiyatını da açıklayan Google, Nest Hub Max için 229 dolar etiket fiyatı belirledi. Net bir çıkış tarihi bilgisini şimdilik paylaşmayan teknoloji devi, ürünün yaz dönemi sonlarına doğru satışa çıkacağına değindi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.