Google’dan Telefon Üreticilerine Kırmızı Kart!

   Dağıtımına başlandığı günden itibaren bir türlü başarı elde edemeyen Android sürümü Marshmallow, birden yükselişe geçerek adeta patlama yaşadı.

   Google’dan Telefon Üreticilerine Kırmızı Kart!

   Nisan ayında piyasaya sürülen Android sürümü, çıktığı ayda %5 Mayıs ayında ise %8 başarı elde edilmesiyle vasat sürüm olarak kabul edildi. Birkaç hafta önce ise, Android sürümlerinin geç dağıtımından ötürü, Google telefon üreticilerine yaptırımlarda bulundu. Sebep olarak, çıkan Android sürümlerin geç dağıtılmasını gösterdi. Yeni Android sürümlerine sahip olabilmek için yeni model telefonlar alan kullanıcı kitlesinin olduğu şüphesiz. Fakat bu kullanıcı sayısı, üreticiler için elbette yeterli görülmemekte.

   Telefon üreticileri fişlenecek

   Bu yüzden cezalandırma sistemiyle birlikte güncellemelerin daha hızlı bir dağıtım ağına geçmesini hedefleyen Google, güncellemeleri geç dağıtan telefon üreticilerini de damgalayacak. Güncellemeleri geç dağıtan telefon üreticileri listesi, üzerinde çalışmalar devam etmekte olup birkaç hafta içinde yayınlanacak. İtibarını düşünen üreticiler ise bu listede yer almamak için şimdiden çalışmalara başladı. Çalışmaların sonucunda, güncelleme gelen tüm modellerde Marshmallow sürümüne geçiş sağlanarak %100 başarı elde edildi.

   Yeni güncelleme sistemi düşünülüyor

   Üreticilere kızgın olan Google, bu cezalandırma sistemiyle yetinecek gibi görünmüyor. Geliştirilecek olan yeni bir sistem ile güncelleştirmelerin anında alınması hedefleniyor. Uygulamaların birkaçını alt sürümlerde kullanamamamız ve yeni gelen Android sürümlerindeki özellikten faydalanamamamız nedeniyle, bu sistemin çoktan gerekli olduğunu düşünüyoruz…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.