Google’dan iPhone Jesti!

   Dünya devi Google, iPhone kullanıcılarına özel jest niteliğinde uygulama geliştirdi. Gif’ler yaratılması için geliştirilen uygulama yeni modelle geliyor.

   Google’dan iPhone Jesti!

   Apple‘ın son çıkardığı telefon modeli olan iPhone 6S serisi, telefonla birlikte gelen Live Photos özelliği, fotoğrafı çekmeden önceki son birkaç saniyeyi de kaydetmenizi sağlıyor. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan uygulamaya destek Google‘dan geldi. Madem o anlar kaydediliyor, boşa gitmesin diyerek hazırlanan Motion Stills uygulaması, çektiğiniz fotoğraflardan Gif yapabilme imkânı sunuyor.

   iPhone geriden geliyor

   Android modellerde daha önceden var olan bu özelliğe ek olarak, iPhone biraz yavaş gelişim gösteriyor gibi görünüyor. Çünkü herhangi bir uygulama yüklemeden Gifler kaydedilmesini sağlayan özellik, Samsung S4 serisinden itibaren telefonlarda bulunuyor. iPhone gibi büyük sesler getiren ve borsa cinsinden piyasası olan bir telefonda bu özelliğin eksikliği şaşırtıyor.

   Fotoğraflar döngü oluşturuyor

   Android modellerde tıpkı video kaydeder gibi anıları kaydetmenizin ardından Gifler oluşturabiliyorken, Motion Stills uygulaması kaydedilen fotoğrafları birleştiriyor. Yalnız bir şartı var, fotoğrafların Live Photos özelliğiyle kaydedilmiş olması. Böylelikle Live Photos özelliğini kullanarak kaydettiğiniz fotoğraflar arasında bir döngü kurarak görüntü kalitesi, döngü türü, uzunluğu ve hızı gibi ayarlar yapmanıza imkân veriyor. Üstelik uygulama üzerinden direkt paylaşım özelliğiyle Giflerinizi sosyal medya üzerine taşıyabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.