Google’dan Fazla Reklam Gösteren Mobil Sitelere Ceza

   Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji devi Google, mobil sitelerinde büyük reklamlar barındıranları sıralamada aşağılara çekecek.

   Google’dan Fazla Reklam Gösteren Mobil Sitelere Ceza
   Bütün kullanıcıların internetteki sitelerde gezinirken istisnasız en büyük sorunları her yeri kaplayan ve ardı arkası kesilmeyen reklamlar.Site sahipleri, daha fazla para kazanabilmek için çareyi reklamları arttırmakta buluyor. Fakat artan bu reklamlar kullanıcıyı sinir ediyor ve o siteye karşı bir antipati uyandırıyor. Site sahipleri ise oluşan bu antipatiye aldırmıyor ve devamlı daha fazla reklam peşinde koşuyor.

   Kazandıkları paranın sürekliliğini düşünmeyen site sahipleri, anlık kazançlarına bakıyorlar. Siteye karşı, kullanıcılar tarafından oluşan kanı ise umurlarında değil.

   Google’dan büyük reklam gösterenlere ceza

   Google, reklam içeren mobil sitelerle ilgili yeni karar aldı. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kullanıcıları rahatsız edecek büyüklükte ve ekranı kaplayarak veya sık sık açılarak kullanıcıları bıktıran reklamlar içeren siteleri daha aşağılara çekeceğini duyurdu.

   Google’ın bu kararından etkilenmeyecek bazı reklam çeşitleri de var. Bu reklamlar, kolayca kapatılabilen, yaş sınırını kontrol eden ve kullanıcı girişi tarzı reklamlar.

   Bahsettiğimiz tarzdaki reklamlar, Google’ın bu kararından etkilenmeyecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.