Google’a Göre Herkes Hacklenecek!

   Google bilgi güvenlik yöneticisi Heather Adkins; herkesin hacklenebileceğini ve önemli olan şeyin buna ne kadar hazırlıklı olduğunuzdur yorumunu yaptı.

   Google’a Göre Herkes Hacklenecek!

   Google Bilgi Güvenlik Yöneticisi Heather Adkins’in oldukça geniş bir saha tecrübesi var. Şirket en son 2009 yılında hacklenmişti ve bu yüzden Adkins’in startup firmalar için önemli tavsiyeleri olabilir.

   Google’ın önemli ismi, konuya dair şu açıklamaları yaptı:

   ‘Bir noktada şirketiniz muhtemelen hacklenecek. Sorulması gereken ise hacklenip hacklenmeyeceğiniz değil, buna hazır olup olmadığınız. Başınıza geldikten sonra çok hızlı şekilde sıradaki kararları verebilecek misiniz? Diğer bir deyişle acil durum stratejinizi hemen düşünmeniz gerekiyor. Kullanıcı verilerinizi koruyabilmelisiniz ki, başka birisi erişim sağladığında kullanamasın.’

   Açık kaynak problem yaratabiliyor

   Adkins aynı zamanda açık kaynak kodlu yazılımlara da değinerek sözlerini şöyle sürdürdü;

   Teknoloji firmalarının büyük çoğunluğu açık kaynak kodlu yazılımlar kullanıyor ve bu da hacklenmenizin nedenleri arasında. Bence bu açık kaynak yazılımlarla iş yapmanın bedeli. Eğer iki kişilik bir garaj firması dahi kursanız, aranızdan birisi güvenlikten sorumlu olsun.’

   Heather Adkins, başta da dediğimiz gibi sektörde sözü dikkate alınması gereken kişilerden. Dolayısıyla onun Google tecrübelerinden yola çıkarak diyebiliriz ki, her firmanın güvenliğe üst düzey özen göstermesi şart.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.